Alešovina výuku hry na kytaru

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

výuku hry na kytaru na lidové konzervatoři a múzické škole v Ostravě, obal na Alešovu kytaru a ladičku

Obrázek daru
Kateřina  Blahutková
Patron příběhu

Kateřina Blahutková

pracovnice s předškolními dětmi, Vzájemné soužití o.p.s.

Komentář patrona

S Alešem jsem se prvně setkala asi před 4 lety na základní škole, kde jsem pracovala jako asistentka pedagoga. Poté co jsem změnila zaměstnání, jsme spolu přerušili kontakt. O to větší překvapení mne čekalo o 4 roky později, když jsem jako zdravotnice jela na tábor s dětmi z vyloučené lokality. Byl mezi nimi i Aleš a jeho kytara. Doslova každou volnou chvíli se na táboře z Alešovy chatky ozývala hra na kytaru. Každý večer hrál písně na přání a neúnavně zpíval. Jeho neotřelá, syrová hra mi doslova učarovala. V euforii z Alešových akordů jsem se rozhodla najít možnost jak podpořit jeho talent a odhodlání. Dozvěděla jsem se, že se na kytaru naučil hrát za podpory otce sám. Nikdy ho ale nenapadlo, že by se v hudbě mohl dál vzdělávat. Chci Alešovi ukázat, že když vloží do nějaké činnosti dostatek energie a snahy, lidé to ocení.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,947 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby měl Aleš možnost rozvíjet svůj velký talent a mohl se z něj stát kytarový virtuoz

Žijeme v Ostravě ve vyloučené lokalitě Ličina. Máme se všichni moc rádi a žijeme si spokojeným rodinným životem. Naše finanční situace je ale velmi tíživá. Manžel se velmi snaží, chodí do práce, odkud se vrací velmi unavený. Já se starám o naše dvě děti. Mladší dceři je šest let a letos nastoupila do první třídy, staršímu Alešovi je jedenáct.

Na vzdělání mých dětí mi velmi záleží, proto nedocházejí do školy v blízkosti naší vyloučené lokality, ale každý den je vozím do školy, kterou považuji za kvalitní. Za podpory rodiny se nám asi před šesti lety podařilo získat kytaru. Aleš se na ni naučil v podstatě sám hrát romské písně.

Oslovila nás bývalá Alešova učitelka a ptala se, jestli se Aleš chodí učit hrát, nebo se skutečně naučil všechno sám. Řekla nám také o projektu Patron. Kdybychom měli možnost Aleše přihlásit do hudební školy, maximálně ho podpoříme – i s vidinou jeho možného budoucího uplatnění třeba na konzervatoři. Chceme, aby naše děti měly možnost věnovat se naplno tomu, co je baví, a možná si tak i otevřely cestu k lepší budoucnosti…

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě