Alexovi na školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky; dar zajišťuje Sevt.cz a Mall.cz

Obrázek daru
Hana  Nováková
Patron příběhu

Hana Nováková

rodinná sociální asistentka

Komentář patrona

Pracuji jako rodinná sociální asistentka a rok a půl dojíždím do Alexovy rodiny. Naše služba však s rodinou spolupracuje již od roku 2015. S maminkou řešíme různá témata, jako je bydlení, finance a příprava dětí do školy. Rodina se momentálně nachází v tíživé finanční situaci a navíc si musí hledat nové bydlení. Alexovi také dosloužil školní batoh a řada základních školních potřeb, takže je potřeba vše pořídit znovu. Protože si ale rodiče takový výdaj nemohou dovolit, prosí o pomoc vás. Alexe škola moc baví. Těžko se sice soustředí a i přes pomoc asistentky mu učení moc nejde do hlavy, mezi svými spolužáky je ale rád. Podle mě si zaslouží mít ve škole vše potřebné.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,966 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Alexe, který se už těší do školy

Devítiletý Alex je hravý kluk, který se trošku stydí. Umí se zapojit do dětského kolektivu, nemá však rád, když je středem pozornosti. Trošku ho trápí čtení a psaní, to mu ale nebrání v tom, aby chodil rád do školy.

Alex pochází z velké rodiny. Kromě milujících rodičů má 4 sourozence, takže mají doma opravdu veselo. Zanedlouho je ale čeká stěhování. Stávající podnájem musí opustit, protože ho chce majitel prodat, a tak momentálně hledají nové místo pro život. Protože jsou však jejich příjmy velmi omezené, není to pro ně snadné. Maminka ani tatínek nepracují, jsou nahlášeni na úřadu práce, takže rodina žije ze sociálních dávek. Oba se ale aktivně snaží najít si co nejdříve práci a maminka si již teď příležitostně přivydělává.

Příchod nového školního roku pro rodinu znamená velké výdaje v podobě školních pomůcek pro Alexe. A protože teď potřebují uspořit na náklady spojené se stěhováním, rozhodli se požádat o pomoc s pořízením školních pomůcek Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě