Alíkovi na hiporehabilitační pobyt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitační pobyt v centru Mirákl

Obrázek daru
Jana  Zajícová
Patron příběhu

Jana Zajícová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Alíka a jeho maminku znám z hiporehabilitačních pobytů. Alík se narodil v květnu 2011 jako zdravé miminko. V šesti měsících se začal jeho zdravotní stav zhoršovat. Začalo to lehkými záškuby ručiček, které se ale stupňovaly. Alíkovi byl diagnostikován Westův syndrom, nejnebezpečnější forma epilepsie, která vede k poškození mozku. Chodit začal ve dvou a půl letech, jeho psychomotorický vývoj je dnes na úrovni tří let. Ali vyžaduje celodenní péči při všech úkonech. Maminka s ním chodí na ergoterapii, fyziorehabilitace a pravidelně cvičí doma. Alík má dva starší sourozence, kteří mamince pomáhají. Rodiče jsou v rozvodovém řízení.

Obrovským přínosem by pro Alíka byla účast na léčebném hiporehabilitačním pobytu letos v listopadu. Má koně rád a moc rád na nich jezdí. Rehabilitaci nebere jako cvičení a dřinu, ale jako hru. Vidět Aliho šťastného, snažícího se dělat pokroky je pro jeho rodinu největší odměna.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Okatému Alíkovi na hiporehabilitační pobyt, který mu moc pomůže

Alík se narodil jako zdravé miminko. Od šesti měsíců se však jeho zdravotní stav začal zhoršovat. Byla mu diagnostikována těžká forma epilepsie tzv. Westův syndrom. Záchvaty způsobily mentální retardaci, středně těžkou poruchu autistického spektra, svalovou ochablost. Dnes je sedmiletý Alík psychomotoricky na úrovni tříletého dítěte.

Alík je nádherný a snaživý kluk a rodiče i sourozenci dělají vše pro to, aby ho dali dohromady a on mohl vést plnohodnotný život. Za poslední dobu udělal velký pokrok, ale je důležité snažit se dále. Sám se neumyje, koupání je pro něj utrpením, protože má strach z vody. Pleny jsou každodenní součástí jeho života. Ali chodí na ergoterapii, fyziorehabilitace, má čtyři hiporehabilitační jízdy týdně a pravidelně cvičí doma. Prognóza těžký ležák je díky jeho blízkým a Aliho velké píli snad zažehnána. Alík se snaží chodit a mluvit a od září tohoto roku navštěvuje speciální základní školu.

Největší pokroky Ali obvykle udělá na intenzivním hiporehabilitačním pobytu. Jeho cena je ale vysoká, a tak maminka poprosila o naši pomoc prostřednictvím Patrona dětí. Pojďme Alimu pomoci v jeho boji za lepší zdraví!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě