Amálce na chodítko

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

chodítko; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Zuzana  Wronová
Patron příběhu

Mgr. Zuzana Wronová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Amálka je neustále usměvavá a krásná holčička, kterou znám od jejího narození. Amálčina maminka Ivka je totiž mou nejlepší kamarádkou už od základní školy, takže nás pojí léty prověřené přátelství. Hlavou Amálčiny rodiny je táta Vašek a nejmladším členem je roční úžasňák Jonášek. Amálku trápí opožděný psychomotorický vývoj a celková hypotonie svalstva. Každodenní a každotýdenní režim rodiny je tak opravdu náročný. Mimo domácí cvičení docházejí pravidelně s Amálkou na fyzioterapii a ergoterapii, logopedická cvičení, opakovaně jezdí na tábory s hipoterapií a canisterapií a několikrát také absolvovali lázně v Klimkovicích. To vše stojí mnoho sil, energie a tisíce korun. Amálčina terapie je nyní zaměřená především na zpevnění trupového svalstva, aby mohla Amálka dosáhnout vyšších vývojových pozic, což jí umožní chodítko. Amálka v něm může trénovat stoj se zpevněným trupem a chůzi vpřed, která je s tímto chodítkem o mnoho snadnější a stabilnější. Chodítko také Amálce poskytuje mnoho dalších vjemů a rozšiřuje její možnosti, jak poznávat svět. Chodítko rovněž představuje obrovskou pomoc pro rodiče, kteří by Amálku nemuseli neustále nosit. Největším přáním této úžasné mladé rodiny je nyní to, aby mohla Amálka co nejvíce aktivit vykonávat plnohodnotně s nimi. A chodítko je cesta, jak jim toto přání splnit. Pojďme jim prosím společně pomoct. Za všechnu tu každodenní dřinu, nesmírné odhodlání a obrovskou vůli si to celá rodina opravdu zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,654 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh svojí postižené dcerky Amálky

Amálka se narodila v květnu roku 2015 po bezproblémovém těhotenství. Po prvních 3 měsících jsme si ale všimli, že má naše holčička příliš malou hlavu. S postupem času navíc začínalo být jasnější, že se nevyvíjí tak, jak by měla. Nakonec se její vývoj zastavil úplně, takže je dnes na úrovni půlročního dítěte.

Po mnoha vyšetřeních se ukázalo, že Amálku kromě opožděného psychomotorického vývoje trápí také mikrocefalie (vývojová porucha projevující se předčasným ukončením růstu mozku a obvykle i celé hlavy) a svalová hypotonie. Hypotonie způsobuje, že má Amálka ochablé svaly a není schopná se udržet v sedu nebo kleku. Dokáže se ale plazit a přetáčet z bříška na záda a naopak. Sedět a stát sama neumí, s troškou trpělivosti a s pomocí však zvládne pár krůčků. Amálka má také potíže s jemnou motorikou, takže například hračku udrží jen pár vteřin.

Každý den se snažíme, aby byla naše Amálka co nejpohyblivější. Pravidelně s ní cvičíme, jezdíme na rehabilitační pobyty do Klimkovic a v loňském roce jsme přidali i hiporehabilitace. Od září chodí Amálka také do speciální školky, kde je dítětem s největším postižením, kde jí ale socializace a sledování ostatních dětí hodně prospívá.

Amálka bude mít zanedlouho 4 roky a my bychom se rádi zaměřili na nácvik její chůze. Ideální pomůckou k tomu určenou je speciální chodítko. Amálka měla možnost si ho vyzkoušet a byla z něj nadšená. Po poměrně krátké době totiž byla schopná v něm sama stát. Rádi bychom jí takové chodítko pořídili, bohužel to ale není v našich finančních možnostech. Žádnou z rehabilitací a terapií nám pojišťovny neproplácejí, navíc se staráme ještě o Amálčina mladšího brášku, který se narodil před rokem. Naše měsíční výdaje jsou tak opravdu velké. Proto bychom chtěli spolu s Amálčinou maminkou poprosit o pomoc Vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě