Amálce na hipoterapie

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hipoterapie na jeden rok; dar zajišťuje Hipocentrum PÁJA

Obrázek daru
Mgr. Veronika  Budíková
Patron příběhu

Mgr. Veronika Budíková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

V Amálčině rodině působím jako poradkyně rané péče. Amálka trpí smíšenou vývojovou dysfázií, byl jí diagnostikován také opožděný psychomotorický vývoj a porucha soustředění a pozornosti. Společně s rodiči se ji však snažíme podpořit v rozvoji komunikace a porozumění. Maminka s ní usilovně pracuje, drží se rad a doporučení od rané péče, ale také od logopeda a speciálního pedagoga SPC. Amálka má velmi ráda koně, proto jí rodiče dopřávají pravidelné hipoterapie. Koně a jízda na nich se pozitivně projevují zejména v rozvoji její slovní komunikace. Amálka se ale také neskutečně zklidnila a lépe a déle se soustředí na učení, proto rodiče dělají všechno pro to, aby v hipoterapiích mohla pokračovat. Bohužel však mají omezené finanční možnosti a hrazení dlouhodobější terapie je nad jejich finanční možnosti. Proto se rozhodli s mým doporučením požádat o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Amálky, které komplikuje život vývojová dysfázie

Pětiletá Amálka se potýká s vývojovou dysfázií, která se projevuje narušeným vývojem řeči. Má tak velké potíže s verbální komunikací. Ráda by si hrála s ostatními dětmi, ty se jí ale straní, protože jí nerozumí. Navíc je oproti nim mentálně trošku pozadu. A tak si většinou hraje sama. Jinak je to ale aktivní a veselá holčička a já věřím, že si jednou kamarády najde.

Kdysi nám lékaři doporučili, ať s Amálkou vyzkoušíme hipoterapii (terapie využívající jako pomůcku speciálně vycvičeného koně). Ta na jedné straně uklidňuje její roztěkanou a neklidnou mysl, na druhé straně jí pomáhá s koncentrací a rozvojem řeči. A protože koně miluje, veškeré cvičení a rehabilitování dělá ráda a s úsměvem.

Hipoterapie ale nejsou zrovna levnou záležitostí. S přítelem to finančně jakžtakž zvládáme, teď bychom však potřebovali vaši pomoc. Hipoterapie posunují naši Amálku neustále kupředu, takže má díky nim naději, že své vrstevníky jednou dožene.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě