Amálce na obědy a svačinky ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve školce

Obrázek daru
Jana Petrusová
Patron příběhu

Jana Petrusová

pracovnice sociálně aktivizační služby

Komentář patrona

Amálka je tříletá slečna, která neměla jednoduchý start do života. Nejprve ji musela její maminka z důvodu složité sociální situace svěřit do péče své maminky a později dokonce do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Dnes už má naštěstí Amálku zase u sebe a dobře se o ni i její dva sourozence stará, bohužel však nemá dostatečné finanční prostředky na pokrytí některých potřeb. Já se s ní setkala v azylovém domě, kde bydlela v době, kdy se jí Amálka vrátila zpátky do péče. Dnes rodina žije na sociální ubytovně farní charity. Amálka je moc šikovná a ráda si hraje s panenkami. Pravidelně spolu procvičujeme správnou výslovnost a učíme se rozeznávat barvy. Ráda by už také chodila do školky, protože ale nemá maminka peníze na úhradu stravného, zatím to nejde. Pojďme ji proto společně na obědy a svačinky ve školce přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,406 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Amálky, která bydlí s maminkou a sourozenci na ubytovně

Tříletá Amálka moc ráda zpívá, tančí a kreslí. A to přesně v tomto pořadí. Se svojí maminkou a dvěma sourozenci bydlí na sociální ubytovně farní charity a bohužel se potýkají s finanční tísní. Maminka je totiž na rodičovské dovolené a Amálčin tatínek, který momentálně nepracuje, posílá výživné jen občas. Rodina je tak závislá na sociálních dávkách.

Aby mohla maminka přilepšit rodinnému rozpočtu a nastoupit do práce, potřebuje Amálce zajistit místo ve školce. To by nebyl takový problém, horší je však to, že aby mohla Amálka do školky docházet, musí mít uhrazené obědy a svačinky. Maminka si ale takový výdaj nemůže dovolit. A protože nemá nikoho jiného, kdo by jí pomohl, rozhodla se požádat o finanční podporu Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě