Amálce na školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky (batoh, penál, desky na sešity a sáček na boty); dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Barbora  Bienerová
Patron příběhu

Bc. Barbora Bienerová

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Amálku znám díky její babičce, která je klientkou sociálně aktivizační služby v rámci organizace Centrum pro náhradní rodinnou péči. Do rodiny docházím jako sociální pracovnice s cílem zaktivizovat rodinu a pomoci jí řešit nepříznivou situaci. Spolupracujeme spolu od prosince 2018. Amálka vyrůstá u své babičky, protože její rodiče nejsou schopni se o ni postarat. Babička pro Amálku představuje záruku hloubky a stálosti citového stavu, je tolerantní k jejím problémům a poruchám, což Amálce významně pomáhá zvládat náročné období. To je umocněno tím, že před rokem zemřel dědeček, takže babička zůstala na všechno sama. Nedávno si podala návrh na pěstounskou péči (nyní má vnučku v tzv. péči 3. osoby), než se ale vše vyřídí, jsou závislé pouze na starobním a vdovském důchodu babičky. V rodinném rozpočtu proto není dost peněz na školní pomůcky, které bude Amálka od září potřebovat.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,309 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh své vnučky

Šestiletá Amálka vyrůstá u své babičky. Jejím rodičům se totiž nikdy nepodařilo vytvořit podmínky, ve kterých by jejich dcera mohla bezpečně vyrůstat. Péče o ni jim také moc nešla. Babička tak nedávno podala návrh na svěření Amálky do své péče, bude ale ještě chvíli trvat, než se vše vyřídí.

Amálka za svůj život zažila spoustu zklamání a stala se z ní uzavřená a tichá holčička. Babička se snaží jí všechno vynahradit, se svojí vnučkou si hodně povídá, naslouchá, věnuje jí veškerý svůj čas. Některým ranám osudu ale zabránit nedokáže.

Před rokem s Amálkou přišly o dědečka. Odešel člověk, který byl oběma obrovskou oporou a bez nějž je život zase o něco těžší. Babička je sice vitální, o Amálku hezky pečuje a jezdí s ní i na výlety, musí ale počítat každou korunu. Žijí z babiččina starobního a vdovského důchodu, občas přijde výživné od Amálčiných rodičů.

Amálka je už předškolák a v září začne navštěvovat přípravnou třídu základní školy. Nedávno jí totiž bylo diagnostikováno ADHD, takže bude potřeba specifického přístupu ke vzdělávání. Proto se nástup do 1. třídy o rok odsunul. I v přípravné třídě ale bude potřebovat pořádné školní pomůcky. Babička si teď však takový výdaj nemůže dovolit. Pomůžeme jí?

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě