Amálce na sportovní kroužek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek tenisu na 2. pololetí

Obrázek daru
Radka  Mrkousová
Patron příběhu

Radka Mrkousová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Amálku znám už od jejího narození, a to díky svému velkému přátelství s její maminkou, vždy pozitivně naladěnou, optimistickou a úsměv rozdávající ženou. Amálky rodina je té mé tak blízká, že spolu již několik let trávíme letní dovolené, celoročně jezdíme na výlety, potkáváme se s jejich příbuznými i známými, prostě jsme propojeni a je nám tak dobře. Loni bohužel tragicky zemřel maminky milovaný manžel a tatínek Amálky a jejího brášky Štěpána. Stále je to čerstvé a bolavé, rodina má za sebou 1. Vánoce bez něj. Maminka je nyní samoživitelka, navíc pracující jako OSVČ, tudíž s příjmem ne úplně pravidelným. Je tedy nutné dobře zvážit každý výdaj rodiny. Ne vždy teď může dětem zajistit vše, co měly a mají rády. Amálka je od narození smíšek a sluníčko za každého počasí. Má také sportovní talent, hraje aktivně tenis, který miluje, a věnuje se mu již přes 5 let. Byla bych moc ráda, pokud by s ním nemusela z důvodu horší finanční situace v rodině končit. Už tak je změn v jejím životě až dost.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Amálky a její rodiny, která loni přišla o tatínka

Desetiletá Amálka žije s maminkou a bráškou Štěpánem. Poslední rok však pro ně byl velice smutný – zemřel totiž jejich milovaný tatínek. Tato skutečnost vnesla do životů všech spoustu změn, nových pocitů a otázek, ale také přehodnocení toho, co je v životě opravdu důležité.

Amálka byla a je opravdu statečná, možná i díky svojí optimistické povaze. Je to takové rodinné štístko, čímž všem ohromně pomáhá. Amálka je hodně aktivní dívka a věnuje se hned několika koníčkům. Umí krásně malovat a modelovat, hodně ji baví i tanec. Ze všeho nejvíc ale miluje tenis. Poprvé měla v ruce tenisovou raketu ve svých 5 letech a od té doby ji odkládá jen minimálně. Tenis jí dodal sebevědomí, řadu nových kamarádů a především jistotu, že je v něčem opravdu dobrá.

Maminka se snaží udržet původní životní standard, na který byla Amálka se Štěpánkem zvyklí. Už teď je ale jasné, že se něčeho budou muset vzdát. Amálka to chápe, vše přijímá rozumně a s pochopením. Těžko se ale smiřuje s faktem, že tím, co by musela obětovat, by měl být právě tenis. Tenis má pro ni totiž i jiný rozměr – její tatínek ji v něm vždy podporoval, chodil na každý zápas a prožíval s ní všechny úspěchy i prohry.

Kroužek tenisu na jedno pololetí ale stojí 10 000 korun, což maminka uhradit nemůže. Naději pro ni představuje Patron dětí, proto se společně se svojí patronkou rozhodla požádat o pomoc. Tenis přirozeně patří do Amálčina života, stejně jako chůze nebo dýchání. Neustále se v něm zlepšuje a sportovně roste. Maminka ví, že sobě i svým dětem časem dokáže zajistit finanční stabilitu, zatím ale potřebuje pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě