Andrejce a Filípkovi na palandu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu včetně matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Petra  Švandová
Patron příběhu

Petra Švandová

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou jsem se seznámila díky svému povolání terénní sociální pracovnice pro službu sociální asistence. Jsem s nimi v pravidelném kontaktu a společně řešíme různé problematické situace. Tatínek pracuje a jeho manželka je na rodičovské dovolené. Společně vychovávají tři děti - Andrejku (6 let), Filípka (5 let) a Emičku (3 roky). Vzhledem ke skutečnosti, že v rodině je v současné době pouze jeden příjem ze zaměstnání, který postačí na pokrytí nájmu, potravin a základních osobních potřeb, nezůstává jim žádná finanční rezerva. Proto každý mimořádný výdaj představuje velkou zátěž. Nyní je potřeba pořídit dětem postele. Současné podmínky pro spánek dětí jsou totiž zcela nevyhovující. A protože na to v rodinném rozpočtu není dostatek peněz, žádají rodiče o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,831 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Andrejky a Filípka, kteří nemají pořádné postele

Šestiletá Andrejka je šikovná malá kreslířka. Neustále drží pastelky a vše, co vidí a prožívá, zaznamenává ve formě obrázků. Její mladší bráška, pětiletý Filípek, si zase rád hraje s autíčky a občas, k nelibosti Andrejky, poupraví některý z jejích obrázků – ideálně černou lihovkou. Sourozenecké trio ještě doplňuje tříletá Emička.

Děti bydlí se svými rodiči v nájemním bytě. Maminka je ještě s Emičkou na rodičovské dovolené a tatínek pracuje. Jeho příjem je však nízký, takže po zaplacení nákladů na bydlení jim zůstane jen minimum na živobytí.

Andrejka s Filípkem ale potřebují nové postele, ideálně palandu, rodiče na to ale nemají peníze. Rozhodli se proto zkusit své štěstí a požádat o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě