Andrejce na kroužky a adaptační kurz se školou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek keramiky a hry na kytaru a adaptační kurz se školou

Obrázek daru
Bc. Lenka Hurtová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Lenka Hurtová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Andrejku jsem poznala díky spolupráci její rodiny se sociálně aktivizační službou. Andrejka je usměvavá dívka, má ráda koně a chtěla by se naučit hrát na kytaru. Ve škole se otevírá kroužek hry na kytaru, který by Andrejka ráda navštěvovala. Nějaké zkušenosti s hraním už má a ráda by na ně navázala. Protože se ale její rodiče, kteří mají 7 dětí, potýkají s nedostatkem peněz, nemohou Andrejce kroužek zaplatit. Andrejčina třída se také chystá na podzimní adaptační pobyt, na kterém Andrejka samozřejmě nechce chybět. Ani to jí však rodiče nemohou zaplatit. Protože však pro svoji dcerku chtějí jen to nejlepší, rozhodli se požádat dárce Patrona dětí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Andrejky, jejíž rodina se nachází ve finanční tísni

Desetiletá Andrejka je jediná dívka mezi šesti brášky. Ti ji ale zbožňují a nedají na ni dopustit. Má moc ráda koně a díky štědrým dárcům Patrona dětí mohla strávit nějaký čas na letním táboře právě u koní. Podle jejích slov to byly „nejlepší prázdniny v životě“.

Andrejka má ale také ráda hru na kytaru, kterou si už vyzkoušela, a práci s hlínou. Moc by proto chtěla chodit do kroužku hry na kytaru a keramiky, o čemž doma neustále mluví. Její rodiče, kteří se mají co otáčet, aby jejich sedmi dětem nic nechybělo, si ale takový výdaj nemohou dovolit. Andrejka navíc přišla se školy s tím, že se celá její třída chystá na adaptační pobyt a že by také ráda jela.

Rodiče jsou z nastalé situace nešťastní. Vidí, jak se Andrejka trápí tím, že nemůže chodit do svých vysněných kroužků, a tím, že pravděpodobně neodjede na adaptační tábor. Tatínek sice pracuje, ale prochází procesem oddlužení, a maminka je na mateřské dovolené. I když se maximálně snaží všechno finančně zvládnout, sami to momentálně nedokážou. Pojďme jim proto pomoci. Za jakýkoli příspěvek budou nesmírně vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě