Andrejce na pořádnou postel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací a úložným prostorem; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Zuzana  Blechová, DiS.
Patron příběhu

Zuzana Blechová, DiS.

vedoucí sociálního poradenství a aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

S Andrejkou a její maminkou se známe v rámci poskytování sociálních služeb pro rodiny s dětmi a poradenství. Andrejka je velmi hodná, šikovná a plachá desetiletá holka. Bydlí společně s maminkou, nevlastní sestrou a bratrem. S jejím otcem rodina zažívala velké těžkosti, a tak od něj museli odejít. Pro Andrejku je to dodnes velmi těžké, proto jsme jí s maminkou zajistily odbornou péči, která jí snad pomůže se se vším vyrovnat. Náročný pro ni byl také přestup do nové školy, kde se jí ještě nepodařilo zařadit se mezi spolužáky tak, jak by chtěla. Věřím však, že péče paní učitelky jí pomůže nejen s učením, ale také se zařazením do kolektivu. Hodně času tráví se svojí sestrou Terezkou. Když jsou holky spolu, zapomenou na chvíli na svá trápení. Andrejka si uvědomuje, že vzhledem k tomu, že rodina žije jen z maminčina platu, nemůže mít vše, co si přeje. Teď by ale moc chtěla pořádnou postel, kterou zatím bohužel nemá, maminka na nákup postele ale nemá peníze. Andrejka je velmi citlivá a na svůj věk vnímavá slečna a naši podporu si zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,391 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Andrejky

Desetiletá Andrejka chodí do 5. třídy. Má velké výtvarné nadání a svůj volný čas tráví nejraději tvorbou komiksů. Moc hezky také zpívá, protože je ale stydlivá a před lidmi zpívat nechce, jen málokdo to ví.

Andrejka má dva starší sourozence, Romana a Terezku, které mám z předchozího vztahu. Andrejku mám s člověkem, který mě několik let psychicky i fyzicky týral, za což byl odsouzený. V následném výkonu trestu spáchal sebevraždu. Andrejka se tím vším strašně trápí, proto aktuálně navštěvuje dětského psychologa. Přála bych si, aby byla šťastná a aby udělala za vším nehezkým tlustou čáru. Snad se to někdy podaří.

Naše rodina bydlí v pronajatém bytě, který postupně zařizuji. Andrejce zatím v pokoji stále chybí postel, takže spí na provizorním lůžku. Ráda bych jí pořádnou postel koupila, bohužel mi na ni ale nezbývají peníze. Pracuji pro jednu neziskovou organizaci, která pečuje i osoby s mentálním postižením, a jsem tam moc spokojená. Uhradit vše potřebné jen z jednoho příjmu ale není snadné. Andrejka by sice měla mít nárok na sirotčí důchod, protože však její otec pracoval většinu života na černo, nedostává vůbec nic. A tak vás prosím o pomoc. Sama jí postel koupit nedokážu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě