Andrejce na rozvoj komunikačních dovedností

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPad včetně ochranné folie a obalu, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Mgr. Hana  Kominková
Patron příběhu

Mgr. Hana Kominková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Andrejku znám asi rok. Dochází se svou maminkou do poradenského střediska pro rodinu a dítě. Snažíme se zde najít způsob, jak Andrejce co nejvíc usnadnit komunikaci s okolím. Je to veselá slečna, která bohužel po úrazu trpí těžkou mentální retardací. Umí říct jen několik slov, což je náročné jak pro ni samotnou, tak pro její rodinu. Pomohl by jí iPad se speciální aplikací Klábosil, což je program určený pro augmentativní a alternativní komunikaci. Umožňuje osobám s obtížemi při užívání mluvené řeči sdělovat své potřeby a emoce, komunikovat s okolím a dále své komunikační schopnosti rozvíjet. Andrejce by iPad moc pomohl, ale pro její rodinu je finančně nedosažitelný. Žádáme proto o jakoukoliv pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,282 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Andrejky, která se po úrazu potýká s těžkou mentální retardací

Andrejka se narodila jako zdravé miminko. Měla ráda svou maminku, tatínka a své dva sourozence. Byla veselá a spokojená. Naneštěstí ve dvou letech utrpěla úraz, po kterém následovalo selhání orgánů a otok mozku. A bohužel se nikdy zcela nezotavila.

Nastalo trvalé poškození mozku, a tak dnes Andrejka trpí těžkou mentální retardací. Ve svých šesti letech je na mentální úrovni ročního dítěte. Rodina dělá, co může, aby jí těžký život ulehčila, snaží se s ní komunikovat, ale s těžkou vadou řeči se Andrejce daří vyslovit jen několik slov. Když jí není rozumět, má záchvaty vzteku a pláče. Rodina to ale nevzdává, věří, že se najde způsob, jak bude moci Andrejka vyjádřit svá přání.

Na svých terapiích pracuje Andrejka s iPadem, který má aplikace sloužící k rozvoji komunikace a dalších dovedností. Navíc obsahuje hudbu, která ji uklidní při záchvatech. Maminka by jí ráda pořídila její vlastní iPad, ale tak velký výdaj si nemůže dovolit. Uvědomuje si ale, jak by byl tento nástroj pro Andrejčin vývoj důležitý. Rozhodla se proto požádat o pomoc Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek moc děkuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě