Andrejce na součástku do kochleárního implantátu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doplatek na výměnu řečového procesoru v kochleárním implantátu

Obrázek daru
Monika  Třeštíková
Patron příběhu

Monika Třeštíková

učitelka

Komentář patrona

S Andrejkou jsem se poprvé setkala na škole v přírodě, kterou jsem zařizovala pro sluchově postižené děti. Andrejka byla tehdy mezi dětmi jediným dítkem navštěvujícím mateřskou školu. Později jsem se stala její třídní učitelkou, a to na dva roky. Andrejka byla vždycky velmi šikovná a dobře se učila. Díky kochleárnímu implantátu může navštěvovat běžnou základní školu v místě bydliště a díky pomoci asistenta ji skvěle zvládá. Kochleární implantát jí umožňuje slyšet spolužáky i učitele a komunikovat s okolím. V současné době je ale potřeba jednu jeho část vyměnit. Bohužel se jedná o velmi nákladnou záležitost, a i když rodině většinu uhradí pojišťovna, na velký doplatek doma nejsou peníze. Proto se obrací na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 41,032 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Andrejky, která trpí oboustrannou hluchotou

Když měla dnes třináctiletá Andrejka rok a půl, přišli její rodiče na to, že neslyší. Ve třech letech proto dostala kochleární implantát, díky kterému se mohla zapojit do života slyšících dětí. Nastoupila do běžné základní školy, kterou s pomocí asistenta skvěle zvládá, a je z ní upovídaná a společenská dívka se spoustou koníčků.

Andrejka ráda poslouchá hudbu, zejména české interprety, což jí umožňuje právě kochleární implantát. Nyní, po deseti letech jeho užívání, je však potřeba vyměnit jednu jeho součást, konkrétně řečový procesor. Ten stojí bezmála 200 000 korun, většinu na něj rodině naštěstí přispěje pojišťovna. Andrejky škola navíc vybrala 10 500 korun, které Andrejce věnuje. Rodiče však stále musí doplatit 41 032 korun, které bohužel nemají. A tak se rozhodli zkusit své štěstí a požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě