Anetce na internátní školu pro sluchově postižené

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pobyt v internátě, službu zajistí Základní škola pro děti s vadami sluchu a poruchou řeči

Obrázek daru
Renata  Jelínková
Patron příběhu

Renata Jelínková

Asistent pedagoga

Komentář patrona

Pracuji s Anetkou v základní škole v rámci své profese školního asistenta. Holčička žije v úplné rodině s rodiči a sourozenci. Rodiče se potýkají s finančními problémy. Vzali si půjčku na rekonstrukci domu, který však krátce po opravách zásahem blesku celý vyhořel. Situaci se snažili řešit půjčkami, ale dostali se do spirály zadluženosti. Nyní jsou rodiče zaměstnaní, ale dlouhodobě nebyli. Pro výraznou poruchu řeči byl pedagogicko-psychologickou poradnou doporučen přechod z běžné základní školy do speciální školy pro děti s poruchami sluchu a řeči, která je v Hradci Králové. Rodiče souhlasí, pozitivně motivovali i holčičku. Vzhledem ke vzdálenosti nové školy od bydliště dítěte, a také s ohledem na jeho věk, není možné každodenní dojíždění, a tak by Anetka potřebovala zůstávat v Hradci na internátě. Rodina prostředky na ubytování a stravu v internátě ve svém rozpočtu nemá, Anetce by však speciální přístup odborných pedagogů k získání samostatnosti do dalšího života velmi prospěl.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Anetky a její rodiny

S manželem máme tři děti, nejstarší Pavlínu, prostřední Martinu a nejmladší osmiletou Anetku. Bydleli jsme na samotě u lesa ve venkovském stavení se stodolou. V létě v roce 2015 při letní bouři uhodil do stodoly našeho domu blesk a oheň se rozšířil na celý dům. Došlo k tomu ve 2:30 v noci, kdy celá rodina spala. Naštěstí jsme se probudili a stačili zachránit děti. Oheň vše pohltil, a tak jsme zůstali bez střechy nad hlavou. Poškození domku je tak rozsáhlé, že se z bezpečnostních důvodů musí zbourat. Bohužel nebyl pojištěný.

Byli jsme zoufalí, protože jsme krátce před požárem z půjčky vybudovali podkroví. Po požáru nám poskytla obec přechodné ubytování a vyhlásila veřejnou sbírku. Z vybraných peněz jsme si mohli koupit skromný domek, kde nyní žijeme.

Naše Anetka nyní navštěvuje 1. třídu. Má ale vážnou vadu řeči, a tak nám bylo poradnou doporučeno vzdělávání na odborné škole pro děti s poruchami řeči a sluchu. Tato škola je v krajském městě, což je od našeho bydliště 60 km. Nemůžeme si dovolit dojíždět, ani posílat Anetku samotnou. Je pro nás i pro ni ale moc důležité, aby do speciální školy, kde ji budou umět odborně rozvíjet, chodila. Na stravu a bydlení na internátě ovšem v naší svízelné situaci opravdu nemáme peníze. Budeme moc vděční, když nám s náklady za internát pro Anetku pomůžete. Děkujeme ze srdce.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě