Anetce na lyžařský kurz se spolužáky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

týdenní lyžařský kurz v rámci školy

Obrázek daru
Monika  Phillips
Patron příběhu

Monika Phillips

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Anetku jsem poznala, stejně jako jejího brášku Kubíka, minulý rok v létě. S jejich maminkou jsem před třemi lety chodila na seminář, který pomáhal maminkám nejen po mateřské dovolené najít uplatnění na pracovním trhu. V létě jsem ji potom kontaktovala s tím, zda by její Kubík nechtěl být tanečním partnerem mojí dcerky. Maminka souhlasila a já se pomalu začala dozvídat jejich příběh. Maminka má tři děti, nejstarší dcerka s ní už ale nežije. Dnes se tak sama stará o dvě děti, pro které žije. Anetka i její bráška navštěvují uměleckou školu, věnují se hře na hudební nástroje. Anetka je navíc vášnivá čtenářka. Kdykoliv svého brášku doprovází na taneční kroužek, vždy má v ruce knihu. Maminka se jim snaží dát do života vše potřebné, často na úkor svých potřeb. Veškeré finanční prostředky věnuje na rozvoj jejich dovedností, snaží se z nich vychovat nezávislé a sebevědomé osobnosti. Má zaměstnání na plný úvazek, pronajímá si byt, s jídlem jí však pomáhá potravinová banka. Oblečení mají děti většinou po kamarádech. Po zaplacení všech nutných výdajů jí totiž zbyde pouhých 1 500 korun na měsíc. Anetka je skvělá starší sestra, která se o mladšího brášku zvládne postarat, když je maminka v práci. Je jí teprve 13 let, ale povahově je už dospělá. Váží si maličkostí, je skromná, nápomocná, vděčná a na svůj věk možná až moc rozumná. Dobře si uvědomuje, že nežije v rodině s materiálním a finančním zabezpečením a jistě ji někdy zamrzí, že zrovna nemůže jít s kamarádkou do kina, protože nedostává kapesné. Danou situaci ale chápe. Nyní by však ráda odjela se spolužáky na lyžařský výcvik, po ničem jiném netouží. A protože jí chce maminka toto velké přání splnit, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,720 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Anetky, která má za sebou mozkovou mrtvičku

Moje třináctiletá Anetka je šikovná a cílevědomá dívka, která má velmi pěkný prospěch. Loňský školní rok zahájila na nové základní škole, jež patří mezi 10 nejlépe hodnocených pražských škol, a moc se jí tam líbí. Už se také stihla zařadit mezi nejlepší žáky.

Anetka by letos chtěla absolvovat týdenní lyžařský výcvik se svými spolužáky. Částka potřebná k úhradě kurzu a permanentky je však příliš vysoká a já si nyní takový výdaj bohužel nemůžu dovolit.

Naše finanční situace totiž není dobrá. Jsem samoživitelka se dvěma dětmi, v létě jsme se navíc stěhovali, protože náš původní byt se paní majitelka rozhodla prodat. Aktuálně můj příjem stačí jen na zaplacení nájmu, jídlo platíme z přídavků. Otec na své děti už několik let nic nepřispívá, údajně prý nepracuje. Širší rodinu, která by nám mohla pomoci, bohužel nemáme.

Anetka se na lyžák moc těší a byla by opravdu nešťastná, kdyby musela zůstat doma. Je to citlivé děvče a vše, co se kolem ní děje, intenzivně vnímá. Bohužel ji pod tíhou starostí ohledně výpovědi z bytu na konci minulého školního roku postihla mozková mrtvička. Následky naštěstí nemá, já se však rozhodla, že udělám všechno pro to, aby se co nejméně trápila a zažívala co nejvíce radostí. Proto vás moc prosím o pomoc. Týden se spolužáky na horách jí do života přinese nadšení a vzpruhu, což teď moje holčička opravdu potřebuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě