Anetce na školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole

Obrázek daru
Eva Čechová
Patron příběhu

Eva Čechová

asistent pedagoga

Komentář patrona

Anetku a její rodinu znám ze školy, kde mám ve třídě jejího postiženého brášku. Anetka žije v neúplné v rodině, maminka je samoživitelka se třemi dětmi. I když se maminka moc snaží, peníze bohužel opravdu schází. Finanční dar by Anetce umožnil chodit na obědy se spolužáky a více zapadnout do kolektivu – nebyla by už „ta divná, co nechodí na obědy“.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,404 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Anetka je slečna, které bude za nedlouho čtrnáct let. Moc ráda poslouchá hudbu a tančí, její velkou vášní jsou také koně. Má dva mladší brášky, kteří ji zbožňují, a společně s maminkou bydlí v pronajatém bytě.

Anetky každodenní život je poznamenán nemocí jednoho z jejích brášků. Tomu byl diagnostikován dětský autismus, těžká mentální retardace a vada řeči. Maminka se o něj musí starat ve dne v noci a Anetka jí je skvělou pomocnicí. Pro rodinu je péče o postiženého chlapce náročná jak fyzicky, tak i psychicky a finančně. Veškeré příjmy jdou na jeho léčbu, a i když se maminka snaží dopřávat všem dětem stejně, většinou to bohužel není možné.

Maminka si je vědoma toho, jak moc jí Anetka pomáhá a ráda by jí za to dopřála nějaký hezký zážitek. V tuto chvíli ale musí vymyslet, jak své dceři zaplatí školní obědy – to je ze všeho nejdůležitější. Obrátila se proto na Patrona dětí s prosbou o pomoc. Dokážeme společně vybrat dostatek peněz a Anetce obědy ve škole zaplatit?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě