společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Anetce na školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole

Obrázek daru
Eva Čechová
Patron příběhu

Eva Čechová

asistent pedagoga

Komentář patrona

Anetku a její rodinu znám ze školy, kde mám ve třídě jejího postiženého brášku. Anetka žije v neúplné v rodině, maminka je samoživitelka se třemi dětmi. I když se maminka moc snaží, peníze bohužel opravdu schází. Finanční dar by Anetce umožnil chodit na obědy se spolužáky a více zapadnout do kolektivu – nebyla by už „ta divná, co nechodí na obědy“.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,404 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Anetka je slečna, které bude za nedlouho čtrnáct let. Moc ráda poslouchá hudbu a tančí, její velkou vášní jsou také koně. Má dva mladší brášky, kteří ji zbožňují, a společně s maminkou bydlí v pronajatém bytě.

Anetky každodenní život je poznamenán nemocí jednoho z jejích brášků. Tomu byl diagnostikován dětský autismus, těžká mentální retardace a vada řeči. Maminka se o něj musí starat ve dne v noci a Anetka jí je skvělou pomocnicí. Pro rodinu je péče o postiženého chlapce náročná jak fyzicky, tak i psychicky a finančně. Veškeré příjmy jdou na jeho léčbu, a i když se maminka snaží dopřávat všem dětem stejně, většinou to bohužel není možné.

Maminka si je vědoma toho, jak moc jí Anetka pomáhá a ráda by jí za to dopřála nějaký hezký zážitek. V tuto chvíli ale musí vymyslet, jak své dceři zaplatí školní obědy – to je ze všeho nejdůležitější. Obrátila se proto na Patrona dětí s prosbou o pomoc. Dokážeme společně vybrat dostatek peněz a Anetce obědy ve škole zaplatit?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě