Anetce na školu v přírodě

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

S rodinou Anetky již delší čas spolupracujeme v rámci činnosti našeho spolku Daveláček. Anetka žije se svým bratrem a maminkou v malém pronajatém bytě. Otec se o rodinu nezajímá, o děti se nestará a bohužel ani neplatí výživné. Navíc po sobě zanechal obrovské dluhy, které teď musí maminka splácet. Peníze z jednoho příjmu, okleštěné o exekuční splátky, postačí jen tak tak na zaplacení výdajů s bydlením. Kvůli těmto okolnostem si maminka nemůže dovolit hradit žádné školní ani mimoškolní aktivity, tedy ani školu v přírodě, kam se chystá Anetčina třída. Anetka je premiantka. Škola ji baví a patří mezi nejlepší žáky. Díky svým vynikajícím studijním výsledkům dostala od školy darem lyžařský výcvik, kam se moc těší. Na školu v přírodě by ale také ráda jela. Byla by velká škoda, kdyby se jí jako jediná ze třídy nemohla zúčastnit. Proto vás prosím o příspěvek a přimlouvám se za podporu tohoto příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Anetky, která by ráda jela na školu v přírodě

Moje Anetka je šikovná a cílevědomá dívka, která má velmi pěkný prospěch. Letošní školní rok zahájila na nové základní škole, která patří mezi 10 nejlépe hodnocených pražských škol, a moc se jí tam líbí. Už se také stihla zařadit mezi nejlepší žáky. Její třída se teď chystá na školu v přírodě a Anetka by u toho samozřejmě chtěla být. Já si ale nemohu výdaj v podobě školy v přírodě dovolit.

Naše finanční situace totiž není dobrá. Jsem samoživitelka se dvěma dětmi a můj příjem stačí jen na zaplacení nájmu. Jídlo platíme z přídavků. Otec na své děti už několik let nic nepřispívá, údajně prý nepracuje. Širší rodinu, která by nám mohla pomoci, bohužel nemáme. Proto vás prosím o pomoc. Škola v přírodě by pro Anetku znamenala příležitost, jak více poznat své nové spolužáky a trávit s nimi čas také jinde než ve školních lavicích.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě