Angličtina pro Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

roční kurz výuky anglického jazyka dle Helen Doron

Obrázek daru
Nikola Křehová, DiS.
Patron příběhu

Nikola Křehová, DiS.

vedoucí sociální pracovnice - Na počátku, o.p.s.

Komentář patrona

Maminka pobývala s dětmi v našem azylovém domě jen krátce. Hned bylo jasné, že naši pomoc nebude potřebovat dlouho, spíše jen na přechodnou dobu. Její děti, i přes nelehkou situaci, vždy zářily štěstím, neboť pro ně uměla i z toho mála, co měla k dispozici, vytvořit dobré zázemí. Tak se jim dařilo lépe snášet nepřízeň osudu. Čas strávený s nimi byl vždy plný radosti a legrace.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,080 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Kubíkovi a jeho mamince v nelehké životní situaci

Jsem hrdou mámou 5 dětí. Nejmladší člen naší rodiny má 1 rok, nejstarší dceři je 9 let. Své děti vychovávám sama.

U Kubíčka (3 roky) jsem se poprvé setkala s tzv. „klučičím světem“. Před tím jsem totiž měla samé holky. Kubíček miluje dopravní prostředky, stavebnice a nářadí pro malé kutily. Momentálně jsou ale v centru jeho zájmu zejména dinosauři. Je usměvavý, přátelský a považuje se za velkého ochránce svých starších sester a mladšího brášky.

Všechny své děti učím doma, nyní bych ale byla ráda, kdyby mohl Kubíček chodit společně se svými sestřičkami na kurz angličtiny. Já angličtinu bohužel neovládám. Věřím tomu, že schopnost dorozumět se cizím jazykem by mohla nejen jeho, ale všechny mé děti propojit se světem a otevřít další možnosti a příležitosti. Proto bych chtěla požádat o pomoc právě s financováním výuky angličtiny pro Kubíka. S placením kurzu pro dvě starší dcery nám už Patron dětí pomohl.

Loňský rok byl pro nás velmi náročný, protože jsme z finančních důvodů museli opustit místo našeho trvalého bydliště. Od září jsme se potom několikrát stěhovali a chvilku jsme strávili i v azylovém domě. Nyní žijeme v bytě mé babičky, který by se však měl v brzké době prodat. Proto pokračuji v hledání bydlení dál. Snad se mi brzy podaří najít vhodný a dlouhodobý podnájem pro nás pro všechny.

Abych se o své děti dokázala postarat, vzala jsem si půjčky, které horko těžko splácím. V bance jsem žádala o snížení měsíční výše splátky, bohužel mi ale nebylo vyhověno. Otec dětí s námi nebydlí, což je vlastně dobře. Nežilo se nám s ním hezky. Dlouhou dobu jsme se nemohli domluvit na výši alimentů a způsobu kontaktu s dětmi. Koncem října však byl vynesen rozsudek o péči, styku a výživném. Snad se nám tak konečně začne blýskat na lepší časy.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě