Aničce na kroužky pro děti

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek keramiky, flétny a latinskoamerických tanců; kroužky probíhají v Domečku Kyjov

Obrázek daru
Nikola Křehová, DiS.
Patron příběhu

Nikola Křehová, DiS.

vedoucí sociální pracovnice, Na počátku, o. p. s.

Komentář patrona

Maminka pobývala s dětmi v našem azylovém domě jen krátce. Hned bylo jasné, že naši pomoc nebude potřebovat dlouho, spíše jen na přechodnou dobu. Její děti, i přes nelehkou situaci, vždy zářily štěstím, neboť pro ně uměla i z toho mála, co měla k dispozici, vytvořit dobré zázemí. Tak se jim dařilo lépe snášet nepřízeň osudu. Čas strávený s nimi byl vždy plný radosti a legrace. Zaslouží si pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,470 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Anička mohla věnovat koníčkům, které jí maminka samoživitelka nemůže zaplatit

Jsem hrdou mámou 5 dětí. Nejmladší člen naší rodiny má 9 měsíců, nejstarší dceři je 9 let. Své děti vychovávám sama.

Anička (7 let) je moje malé sluníčko a moc ráda tancuje. Zatím se seznamuje s různými tanečními styly a teprve se uvidí, který tanec ji bude bavit nejvíc. Rovněž si užívá práci s hlínou a chtěla by chodit na keramiku. A jejím velkým snem je také naučit se hrát na flétnu. Já jí ale žádný kroužek zaplatit nemohu. Proto jsem se obrátila na projekt Patron dětí. Moc bych si totiž přála, aby se Anička mohla věnovat tomu, co ji opravdu baví.

Loňský rok byl pro nás velmi náročný, protože jsme z finančních důvodů museli opustit místo našeho trvalého bydliště. Od září jsme se potom několikrát stěhovali a chvilku jsme strávili i v azylovém domě. Nyní žijeme v bytě mé babičky, který by se měl však v brzké době prodat. Proto pokračuji v hledání bydlení dál. Snad se mi brzy podaří najít vhodný a dlouhodobý podnájem pro nás pro všechny.

Abych se o své děti dokázala postarat, vzala jsem si půjčky, které horko těžko splácím. V bance jsem žádala o snížení měsíční výše splátky, bohužel mi ale nebylo vyhověno. Otec dětí s námi nebydlí, což je vlastně dobře. Nežilo se nám s ním hezky. Dlouhou dobu jsme se nemohli domluvit na výši alimentů a způsobu kontaktu s dětmi. Koncem října však byl vynesen rozsudek o péči, styku a výživném. Snad se nám tak konečně začne blýskat na lepší časy.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě