Aničce na letní tábor pro děti s cukrovkou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

diabetický edukační letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Simona  Malaníková
Patron příběhu

Mgr. Simona Malaníková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Aničku a její rodinu znám díky své práci terénní sociální pracovnice. Maminka nyní prochází těžkým obdobím kvůli rozvodu a Anička i její starší bráška nesou rozpad rodiny těžce. Rodinnou situaci navíc zkomplikovalo Aniččino onemocnění cukrovkou, jež ji už několikrát dovedlo do nemocnice. Začátky nemoci a seznamování se s celoživotní léčbou ovlivňují celý chod domácnosti, všichni se ale snaží být Aničce oporou. Maminka by byla moc ráda, kdyby její dcerka potkala děti se stejnou nemocí, se kterými by o tom mohla mluvit. Skvělou příležitost představuje letní tábor pro diabetické děti, maminka ale nemá dostatek peněz na to, aby tábor zaplatila. Rozhodla se proto požádat o pomoc prostřednictvím Patrona dětí a já věřím, že jí společně pomůžeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Aničky, která k životu potřebuje inzulín

Sedmiletá Anička teď má samé starosti. Její rodiče se rozvádějí a už rok žijí bez tatínka. Celá situace ji hodně trápí stejně jako jejího staršího brášku. A aby toho nebylo málo, koncem loňského školního roku u ní lékaři odhalili cukrovku prvního stupně.

Aniččino onemocnění obrátilo život na ruby celé rodině. Anička ví, že když bude správně jíst a nebude zapomínat na aplikaci inzulínu, může žít plnohodnotným životem. Občas si však o tom potřebuje s někým popovídat, což je těžké. Její zdraví kamarádi totiž nevědí, jaké to je být nemocný.

Maminka Aničce našla letní tábor pro děti s cukrovkou, kde se Anička o své nemoci dozví ještě něco navíc a pozná nové kamarády, které trápí stejná nemoc. Protože si ale nemůže dovolit tábor zaplatit, obrátila se s žádostí o příspěvek na tábor na Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě