Aničce na obědy ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v Mateřské škole Lísteček

Obrázek daru
Bc. Lenka  Kučerová
Patron příběhu

Bc. Lenka Kučerová

terénní pracovnice - Most k naději, z. ú.

Komentář patrona

Ráda bych touto cestou pomohla sympatické mladé mamince, která bydlí s malou Aničkou v azylovém domě. S maminkou spolupracuji již rok a půl a za tu dobu na sobě udělala takový kus práce, že před ní smekám. Nyní je ve fázi, kdy jí pomáhám najít nové bydlení. Asi to bude chvilku trvat, ale pracujeme na tom. Maminka také poctivě splácí své dluhy, které sice nejsou velké, ale rozpočet samoživitelky hodně zatěžují. Vždy se zadlužila kvůli svojí dceři – aby jí mohla dopřát všechno potřebné. Před svými problémy však neutíká, ale staví se k nim čelem. Rozhodla se zatočit s minulostí a už se k ní nechce vracet. Sama neměla jako malá na růžích ustláno a teď si moc přeje udělat všechno správně a dát tak sobě a své dceři druhou šanci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,560 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aničce a její mamince, které žijí v azylovém domě

Jmenuji se Anička a navštěvuji Mateřskou školu Lísteček. V září už ze mě bude velká školačka a moc se na to těším. Moje maminka o mně říká, že jsem veselá princezna, která si zaslouží spokojený domov a krásný život. A dělá všechno pro to, abychom se měly lépe.

Teď to ale nemá vůbec jednoduché. Tento měsíc jsme se spolu musely přestěhovat do azylového domu pro maminky s dětmi. V mém novém domově je to hezké a jsou tady na nás moc hodní.

S maminkou si plánujeme najít pěkné bydlení, které bude jen a jen naše. Nejprve si však musíme naspořit nějaké penízky, kterých máme zatím málo. Moje maminka mi dává všechno, co potřebuji, a chce pro mě jen to nejlepší. Bohužel nyní z dávek hmotné nouze nemá dost peněz, aby mi zaplatila obědy ve školce. Tatínka, který by nám pomohl, nemám. Nezajímá se o mě.

Mám ráda děti a jsem hodně upovídaná. Chtěla bych si se svými kamarády povídat i u oběda, i když vím, že u jídla se moc povídat nemá, aby mi nezaskočilo. Moje pusa je ale někdy k nezastavení.

Pomůžete nám v tomto nelehkém období?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě