Aničce na školku a obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné a školné v mateřské škole

Obrázek daru
Blanka Jandová
Patron příběhu

Blanka Jandová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Aničku a její babičku znám z výkonu svého povolání. Anička je v péči babičky spokojená, veselá a komunikativní. Je to hravá a zvídavá holčička. Aničky rodiče na péči o své dítě přispívají jen nízkou částkou výživného. Babičce bohužel nezbývá dostatek peněz na zaplacení školného a stravného ve školce. Finanční příspěvek by Aničce umožnil nadále chodit do školky, kde má své kamarády a kde se cítí dobře a spokojeně.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Aničky, kterou vychovává babička

Jsem babičkou téměř čtyřleté Aničky, kterou mám v péči již od miminka. Žijeme spolu v malém bytě v obci Kunín, o který se dělíme s jedním spolubydlícím. Anička navštěvuje mateřskou školu a je v ní moc šťastná. Je to dobrosrdečná holčička a miluje děti. Úsměvy rozdává na všechny strany.

Moc ji baví, když společně říkáme básničky a říkanky. Pamatuje si každý verš a rým ze všech knížek, co máme doma. A ráda si vymýšlí vlastní písničky. Spoustu času věnuje také různým skládačkám. Do svých her dokáže strhnout úplně každého. Anička je mojí životní inspirací a je mi vším.

Naše finanční situace je hodně smutná. Od června, kdy mi skončila rodičovská dovolená, jsem evidována na úřadu práce a pobírám podporu v nezaměstnanosti. Je pro mě těžké najít si zaměstnání, když nemohu Aničce zaplatit školku. Bohužel nemám nikoho jiného, kdo by se mi o ni postaral. Je to začarovaný kruh. Aničky rodiče posílají spíše symbolické výživné, pobírám ještě přídavky na dítě.

Obrátila jsem se tak na Patrona dětí s žádostí o pomoc s financováním stravného a školného ve školce. Když bude Anička ve školce, budu moci chodit pracovat a přilepšit rodinnému rozpočtu. I když najít si v mém věku práci nebude jednoduché.

P. S. Jména v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě