Aničce pro větší stabilitu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vertikalizační stojan

Obrázek daru
Eliška Bahníková
Patron příběhu

Eliška Bahníková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Téměř jedenáctiletou Aničku znám od jejího narození. Vždy jsem ji brala jako svoji malou sestřičku, která kolem sebe potřebuje milující partu lidí. Vždycky jsme si rozuměly a máme k sobě velmi blízko. Když přijedeme s mou malou dcerkou na návštěvu, tak si s Aničkou zacvičím, popovídám, vezmu si ji do náruče, tancujeme atd. Lichotí mi, když mě obejme, dá pusu a věnuje mi svůj úsměv. I když nemluví, tak vždycky vím, co má na srdci a co mi chce říct. Anička je empatická a vycítí, když ji někdo má rád, ale také pozná, když je člověk neupřímný nebo smutný. Vždy se podle toho chová. Doma ji poskytují obrovskou lásku, oporu a pozornost. Anička nyní potřebuje pomůcky, které ji pomohou při pohybu a v dalším rozvoji, bohužel jsou ale nad finanční možnosti maminky.

Společně jsme vybrali
celou částku 15,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na vertikalizační stojan, který Aničce umožní stát a procvičovat svalstvo celého těla

Anička se narodila v dubnu roku 2007. Byla to krásná a zdravá holčička, u které nebyl žádný důvod se domnívat, že by něco mohlo být v nepořádku. Ve třech měsících si ale rodiče začali všímat, že Anička ještě neumí věci, které stejně stará miminka dávno umí. Nejvíce je však trápilo to, že Anička nejeví zájem o okolí. V tu chvíli se rozběhl kolotoč vyšetření, která ukázala, že Anička je autistka. Tím to ale bohužel nekončilo. Anička je také postižena těžkou mentální retardací a centrálním hypotonickým syndromem (svalová ochablost).

Na doporučení neurologa začala navštěvovat denní rehabilitační stacionář v Hradci Králové, kde se její maminka naučila, jak s ní cvičit Vojtovu metodu, ale i další postupy a cvičení, které Aničce pomáhají v rozvoji. Ve „školce“, jak maminka stacionáři říká, se malé slečně moc líbilo, ale jak už to tak bývá, nadešel čas jít do školy. Anička tak již čtvrtým rokem navštěvuje Speciální pedagogické centrum při Speciální základní škole a Praktické škole v Hradci Králové, kde má individuální vzdělávací program a moc hodné paní učitelky. Ty sestavují učební plán podle jejích speciálních potřeb a schopností.

Anička žije s maminkou a starší sestřičkou v rodinném domku na vesnici. Je tam stále hodně práce, dům byl ještě nedávno v hrozném stavu. Maminka už ale odvedla kus práce a bydlení stále zvelebuje.

Protože Anička roste jako z vody a manipulace s ní je stále obtížnější, chtěla by pro ni maminka speciální pomůcku, tzv. vertikalizační stojan. Ten dodává oporu a fixaci a dítě, které se běžně samo neudrží na nohách, se díky němu postaví. Maminka s Aničkou by ho využívaly v kombinaci s běžným cvičením, což je velmi efektivní pro procvičování celého těla.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě