Asistent do školky pro "autíka" Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

osobního asistenta ve školce do konce školního roku; dar zajišťuje Centrum pro zdravotně postižené a seniory Pardubického kraje, o.p.s.

Obrázek daru
Lucie  Nováková
Patron příběhu

Lucie Nováková

speciální pedogožka

Komentář patrona

Adámka znám z integrační školky, ve které pracuji jako speciální pedagog. Chodí ke mně do třídy Žluté Lentilky. Adámek má diagnostikovaný dětský autismus, s čímž souvisí i jeho nerovnoměrný vývoj. Ještě minulý školní rok navštěvoval speciální třídu se sníženým počtem žáků pro děti s poruchami komunikace, sociální interakce a poruchami autistického spektra. V letošním školním roce jsme ho zkusili začlenit do běžné třídy naší integrační školky, nutně však zatím potřebuje pomoc osobního asistenta. Toho měl dosud k dispozici z projektu, který však lednem skončil. Mamince by proto velmi pomohl finanční příspěvek na plat asistenta, kterého si od února musí platit sama. Adámek dělá v mojí třídě velké pokroky, proto by byla velká škoda v jeho začleňování nepokračovat. Z tohoto důvodu maminka žádá o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 22,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh autistického kluka, který s pomocí asistenta zvládá běžnou školku

Pětiletý Adámek je malý autista se středně těžkou mentální retardací. Jeho život ovlivňuje také hypersenzibilita – je nesmírně citlivý na dotyk, na sluchové, čichové i chuťové vjemy – a různé potravinové alergie. Zatím nemluví.

Adámek navštěvuje školku Lentilka, kde je moc rád. Dříve chodil do speciální třídy, určené pro děti s poruchami komunikace, sociální interakce a autistického spektra, v letošním školním roce ale nastoupil do běžné třídy, kde mu doposud pomáhal asistent. Ten byl donedávna financován z jednoho projektu, teď už si ho však maminka musí hradit sama. Protože se ale o Adámka stará sama, nemůže si to dlouhodobě dovolit. Bohužel také přišla o práci a aktuálně je vedená na úřadu práce.

Ve stávající třídě se Adámek bez asistenta neobejde. Díky svému začlenění mezi „zdravé“ děti však dělá obrovské pokroky a psychologové doporučují jeho setrvání v ní. Pojďme proto mamince pomoci s úhradou asistenta, a tím dát Adámkovi možnost lépe porozumět lidem a světu kolem sebe.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě