Ať může Sláva jíst sám bez pomoci sondy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapie

Obrázek daru
Mgr. Irena  Šáchová
Patron příběhu

Mgr. Irena Šáchová

Pracovnice ve zdravotnictví

Komentář patrona

Sláva je milý, šikovný, vnímavý chlapec. Dochází ke mně do ordinace klinické logopedie od března 2022. Při terapii dokáže být moc šikovný, snaží se opakovat věty, udržuje oční kontakt, rytmizuje, spolupracuje při cvičeních orofaciální oblasti.

Sláva má omezenou pohyblivost mluvidel, která se však stále zlepšuje. V oblasti obličeje i úst je silně přecitlivělý, s čímž souvisejí veškeré problémy s příjmem potravy. Vybrané peníze rodina použije na optimalizaci senzoriky a terapii příjmu potravy.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Jsme mladá rodina. Manžel pracuje a já se starám o našeho syna Slávu. Je to veselý, přátelský chlapec, který miluje dinosaury a různé dopravní prostředky. Rád jezdí na odrážedle a chodí na dětské hřiště.

Sláva se narodil se vzácným genetickým syndromem Potocki-Lupski. Má kombinované postižení včetně mentální retardace, opožděného psychomotorického vývoje a vývoje řeči. Pro jeho rozvoj se snažíme dělat úplně všechno; chodíme na fyzioterapie, podle kterých cvičíme i doma, docházíme také na logopedii.

Největším problémem, se kterým Sláva teď bojuje, je porucha polykání, která je natolik závažná, že vyžaduje krmení výhradně sondou. V posledním roce se polykání zlepšilo a Sláva zkouší opatrně ochutnávat nová jídla. Potřeboval by ale v přechodu na „normální“ přijímání potravy odbornou pomoc. Musí se naučit zpracovávat potravu ústy, dobře kousat a nebát se jídla. Momentálně je v přijímání potravy na úrovni kojence.

S tímto vším by mu velice pomohla ergoterapie, která se zaměřuje na práci se smysly. Chtěli bychom vás touto cestou požádat o pomoc s jejím zaplacením.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě