Atletické soustředění pro Haničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

týdenní atletické soustředění

Obrázek daru
Barbora Dufková
Patron příběhu

Barbora Dufková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Haničku znám teprve rok, ale za tu dobu jsem zjistila, že je to moc milá holčička, kterou trápí její krátkodobá paměť. Ta není zrovna stoprocentně spolehlivá. Haničku jsem přijala jako svou malou sestřičku, která potřebuje pomoci. Bohužel byla a je obětí šikany, ale to ona nepozná. Myslí si, že jsou všechny děti hodné a snaží se se všemi navázat dobrý vztah. Atletika je pro ni důležitá. Chodí tam moc ráda. Navíc se seznámila s dětmi, které zajímá stejná věc, a nejsou na ni zlí. Také se zde zbavila své stydlivosti. Díky tomu se hýbe bez ostychu a pohyb ji baví. Díky kroužku si může odpočinout od školy, její hlavička odpočinek potřebuje. Ráda by nyní jela na atletické soustředění, rodina na něj ale nemá dostatek peněz.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohla Hanička sportovat se svými kamarády

Desetiletá Hanička je nemladší ze 4 dětí. Její cesta na svět nebyla úplně jednoduchá, narodila se císařským řezem. Při porodu došlo ke komplikacím, které způsobily, že ji zlobí krátkodobá paměť. Tyto problémy se projevují hlavně ve škole. Všechno, co se Hanička naučí, do hodiny zase zapomene. Trápí jí to. Skutečnost, že v hlavě neudrží žádnou myšlenku, je pro ni hrozná. Ve škole se snaží ze všech sil, bohužel ji vlastní hlava pořád dokola zklamává.

Hanička se snaží s každým vycházet, je přesvědčená o tom, jak moc jsou všichni lidé hodní. V současné době je ale šikanovaným dítětem. Kvůli její povaze je však obtížné jí vysvětlit, že chování některých dětí vůči ní není v pořádku. Ona prostě věří v dobro v lidech.

Hanička bydlí s rodiči a se svými sourozenci v malém bytě a jejich situace není vůbec jednoduchá. Rodina teď čelí rakovině, kterou onemocněla Haničky maminka. Ta se ale s nemocí statečně pere a všichni věří, že bude zase v pořádku. Moc jí také pomáhá Haničky všudypřítomný a upřímný úsměv.

Hanička má moc ráda pohyb. Je aktivní, pořád někde běhá a poskakuje. Rodiče by si moc přáli, aby se mohla zúčastnit atletického soustředění. Slibují si od toho, že jejich dcera na chvíli uteče od všech potíží a bude zase bezstarostnou holčičkou, která se věnuje tomu, co má ráda. Bohužel na zaplacení soustředění nemají peníze. Pomozme jim.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě