Možná nemluvím, ale mám hodně co říct

Obrázek příběhu

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:
PatronDětí

Patron dětí je charitativní projekt Nadace Sirius, který je zaměřen na přímou a opakovanou pomoc sociálně a zdravotně znevýhodněným nezletilým dětem z celé České republiky formou veřejných adresných sbírek. Děti získají přímo věcné dary nebo služby, s výjimkou mimořádné pomoci peníze rodinám neposíláme.

Matěj a jeho prarodiče porazili strach i samotu

Matka Matěje nechala v porodnici. Lásku mu ale vynahrazují prarodiče, kteří neváhali a svého vnuka se ujali. Tenkrát ještě netušili, že má chlapec autismus a jak moc jim to všem změní život.

name

Jdeme Autistům Naproti

Asistent bude pro Péťu průvodcem v jeho světě

Jak Péťa sám říká, narodil se na jiné planetě, kde mu nikdo nerozumí a neumí s ním vycházet. Péťa začíná vnímat svou odlišnost a potřebuje kamaráda, se kterým by mohl být sám sebou.

Každá koruna může některému dítěti přinést nové možnosti v dalším rozvoji

Představy o tom, co to vlastně je autismus jsou různé a nezřídka i hodně zkreslené. A vlastně ani není divu. Neexistuje modelový příklad člověka s touto diagnózou. Sdílí ji děti nadprůměrně inteligentní i s mentální retardací, otevřené a snadno navazující kontakty, děti uzavřené, klidné i vznětlivé. Všechny však mají jedno společné: Nemají lehký život.

Mimořádná pomoc pro rozvoj dětí s autismem: 16. února – 16. dubna 2023

Diagnóza PAS jim přináší hodně obtíží v komunikaci, sociální oblasti, je pro ně těžké propojovat se s ostatními dětmi nebo vlastními rodiči. Je pro ně zcela zásadní, aby se jim dostalo včasné a intenzivní terapeutické podpory. Spousta důležitých pomůcek a terapií ale není proplácena z dávek úřadů práce či zdravotními pojišťovnami.

Na českých základních školách se podle statistických ročenek školství Ústavu pro informace ve vzdělávání ve školním roce 2021/2022 vzdělávalo 4 214 žáků s poruchou autistického spektra. Každý rok se v ČR narodí zhruba 2 000 dětí s PAS. Starají se o ně nejrůznější organizace a školy, jako například Autistická škola, ADAM – autistické děti a my, DOTYK II, Jdeme Autistům Naproti, MIKASA, Paspoint, Poradna rané péče MATANA, Za sklem a další.

Společně s těmito organizacemi a školami bychom vás chtěli požádat o pomoc pro rodiny, které se do této mimořádné pomoci přihlásily. Pomohlo by jim, kdyby měly šanci získat peníze, které by mohly investovat do zdraví svých dětí, do jejich dalšího vzdělávání, rozvoje schopností a případně i třeba do odlehčovacích služeb. Podle nás je to ten nejlepší dárek, který dětem s PAS můžeme všichni dát k Světovému dni porozumění, který se již tradičně koná 2. dubna. Na konci kampaně budou vybrané peníze rovným dílem rozděleny mezi přihlášené děti. S rodiči jsme pro vás připravili pár příběhů o tom, jaké to je žít s autismem. Přečíst si je můžete u nás na blogu.


Proč tu nenajdete jednotlivé dětské příběhy?

  • Chceme najednou pomoci co největšímu počtu dětí s autismem, aby se mohly vzdělávat, rozvíjet se a dokázat v životě pro ně i jejich okolí velké věci.
  • Víme, že přečíst tolik příběhů o dětech s autismem by bylo nejen psychicky vyčerpávající, ale také by trvalo hodiny, a proto bychom vám rádi rozhodování zjednodušili. Můžete si ale být jistí, že váš příspěvek každá rodina použije právě na to, co bude daný moment nejvíce potřebovat.

Stále platí, že…

  • 100 % vybrané částky jde na pomoc dětem a jejich rodinám;
  • žádosti o zařazení do sbírky prověřuje oddělení risku;
  • každé dítě má svého Patrona, jen ho tentokrát nevidíte, avšak podmínkou pro zařazení do sbírky je doporučení některé z výše jmenovaných organizací.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě