Autistce Sárince na přístroj pro domácí terapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

přístroj Biomag Lumina® EASY určený k magnetoterapii; dar zajišťuje Biomag.cz

Obrázek daru
Lucie  Hýblová
Patron příběhu

Lucie Hýblová

poradkyně v poradně odškodnění

Komentář patrona

Sárinčina tatínka jsem osobně poznala v době, kdy utrpěl těžký pracovní úraz a požádal nás o pomoc. Úraz bohužel zanechal trvalé následky, kvůli kterým mu byl přiznán plný invalidní důchod a které mu znemožňují pracovat. To se samozřejmě projevuje i v rodinném rozpočtu. Během návštěv v rodině jsem poznala i Sárinku, která má od svých tří let diagnostikovaný autismus, a její obětavou maminku, jež jí věnuje veškerý svůj čas. Sárinka se pohybuje po špičkách, což jí způsobuje bolesti zad, kyčlí a chodidel. Rodiče ji proto berou na pravidelné rehabilitace obohacené o magnetoterapii, která ji od bolestí ulevuje. Rodičům nyní bylo doporučeno, aby Sárince pořídili přístroj na magnetoterapii domů, protože je potřeba, aby se jí Sárinka věnovala co nejvíce. Ráda bych vás nyní prostřednictvím Patrona dětí požádala o příspěvek na tento přístroj, který stojí téměř 50 000 korun. Sárinka i její obětaví rodiče si naši pomoc zaslouží.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 6500 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh své dcerky, která si chůzí po špičkách způsobuje velké bolesti

Jsem tatínkem dvou skvělých děvčat, sedmileté Sárinky a sedmnáctileté Klárky. Klárka studuje druhým rokem střední školu zaměřenou na cestovní ruch a Sárinka chodí do speciální školy. Společně s jejich maminkou bydlíme v rodinném domku na vesnici, kde jsme moc spokojení. Naše dny jsou však prodchnuty starostmi o naši mladší dcerku, která to má v životě hodně těžké.

Sárinka se narodila jako zdravá holčička a pořád se na nás smála. Hrála si s hračkami, naučila se chodit a pomalu si osvojovala první slova. Vše se bohužel změnilo po očkování, které podstoupila v patnácti měsících. Najednou přestala mluvit a nastalo půlroční období naprostého ticha. Hračku si už do ruky také nevzala a začala chodit po špičkách. Bylo jasné, že zažívá velký propad ve všech oblastech vývoje. Bylo to, jako když přestřihnete elektrický obvod. Zhruba ve třech letech jí pak lékaři diagnostikovali dětský autismus.

Sárinka měla dlouho problémy se spánkem, takže jsme ji uložili do kočárku a celou noc s ní na střídačku jezdili po bytě, aby vůbec usnula. Museli jsme začít odmítat všechny návštěvy, protože Sárinka se všech bála, stresovala ji i jakákoli nová místa. Navíc nevydržela ani na chvilku sama, pořád jsme s ní museli být.

V současné době se její stav zlepšil. Naučila se spoustu znaků, kterými se dorozumívá, a navštěvuje speciální základní školu. Kvůli své chůzi na špičkách také pravidelně rehabilituje v ARCADA NeuroMedical Center. Kvůli špatné chůzi u ní totiž došlo ke zkrácení šlach na obou nožkách, navíc neúměrně zatěžuje kyčle, chodidla i pánev.

Fyzioterapeuti během jejích rehabilitací využívají magnetoterapii, která napomáhá lepšímu prokrvování končetin a ulevuje Sárince od bolestí nadměrně zatěžovaných částí těla. Nyní nám doporučují, abychom si přístroj pro magnetoterapii pořídili domů. Čím intenzivněji se jí totiž bude Sárinka věnovat, tím lepší budou výsledky. Pořízení takové přístroje ale vychází na 49 990 korun, což si v tuto chvíli nemůžeme dovolit.

Já jsem měl před třemi lety těžký úraz a nyní jsem v plném invalidním důchodu. Manželka dlouho působila jako asistentka pedagoga u naší Sárinky, protože ta je ale nyní ve škole, kde mají vlastní asistenty, je v tuto chvíli na úřadu práce. I přesto, že peněz nemáme nazbyt, se nám daří hradit rehabilitace i různé další terapie. Na přístroj na magnetoterapii už ale peníze nemáme. Protože však vidíme, jak moc tato terapie Sárince pomáhá, rozhodli jsme se s manželkou požádat vás o pomoc. Budeme vám vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě