Autistovi Daníkovi na odlehčovací pobyt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

odlehčovací pobytovou službu na deset dní, dar zajišťuje Centrum ARPIDA

Obrázek daru
Mgr. Veronika Hauptová
Patron příběhu

Mgr. Veronika Hauptová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Daníka a jeho maminku navštěvuji každý týden a pomáhám jim s vyřizováním záležitostí týkající běžného života i různých žádostí, které pomáhají zkvalitnit péči o Daníka. Daník se narodil s těžkým mentálním postižením, jeho maminka je samoživitelka a každý den o něj nepřetržitě pečuje. Tato péče je bezesporu velmi náročná a nedostává se jí prostor pro kvalitní odpočinek. Centrum ARPIDA, kam Daník dochází do speciální školy, nabízí asistenční službu a vícedenní odlehčovací pobyty, které by rodina ráda využila, ale bohužel nemají dostatek financí. Proto vás oslovujeme s prosbou o pomoc úhrady těchto služeb, které by poskytly Daníkovi krásné zážitky se zajištěnou potřebnou péčí a jeho mamince vytoužený odpočinek.

Společně jsme vybrali
celou částku 15,557 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Daníka, který se narodil s těžkým mentálním postižením

Můj syn Daník se narodil s dětskou mozkovou obrnou, která bohužel přinesla řadu dalších zdravotních komplikací. Trpí těžkým pohybovým postižením, autistickou poruchou a těžkou mentální retardací. Musím o něj proto pečovat čtyřiadvacet hodin denně. Má za sebou náročné období léčení a rehabilitací, dodnes je v péči dvanácti doktorů a není sebemenší naděje na jeho uzdravení. Přesto pro něj dělám všechno, co je v mých silách.

Síly mi ale bohužel docházejí. Daníkovi je čtrnáct let a prochází pubertou, která je náročným obdobím už pro zdravé dítě, natož pro nemocné. Je hyperaktivní, téměř nespí, má úzkostné stavy a já vůbec nemám čas vydechnout. Žijeme sami a rodinu, na kterou bych se obrátila, nemáme. Do školy pro postižené děti chodí pouze čtyři hodiny denně, za tu dobu musím stihnout nakoupit, uklidit a uvařit, a pak se zas věnuji pouze Daníkovi.

Škola, do které Daník chodí, nabízí program asistenční služby a odlehčovacích několikadenních pobytů. Představa, že by mi někdo s Daníkem pomohl, byť jen na pár dnů, je nádherná, ale bohužel si uhrazení těchto služeb nemohu dovolit. S penězi už tak sotva vyjdeme.

Jsem ale vyčerpaná a jsem si jista, že by i Daník ocenil změnu a nové zážitky se zajištěnou potřebnou péčí. Neméně by ocenil návrat k odpočaté mamince. Žádám proto o pomoc Patrona dětí, aby mi pomohl onu asistenční službu a pobyt zaplatit. Jsem si jista, že by to pomohlo nám oběma překlenout toto složité období. Mnohokrát vám děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě