Autistovi Jonáškovi na ABA terapie

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ABA terapii (na rozvoj sociálních dovedností) na 4 měsíce; dar zajišťuje AUT – Centrum o.p.s.

Obrázek daru
Marie  Hrubanová
Patron příběhu

Marie Hrubanová

terapeutka

Komentář patrona

Jonášek je sedmiletý chlapec, se kterým pracuji v Centru terapeutické péče o děti s autismem a poruchami chování. Z chlapečka, kterému bylo nutné pomáhat v mnoha situacích, vyrostl kluk, který zvládne samostatně jít do běžné základní školy. S jistotou mohu říct, že si tam najde mnoho přátel a díky velké chuti k učení bude podávat nadprůměrné výsledky. S Jonáškem spolu individuálně cvičíme, hrajeme si a povídáme od jeho pěti let. V prostředí pravdivém a přijímajícím ho se vším všudy se rychle a s radostí učí. Pravidelné terapie jsou však poměrně finančně náročné, proto se s jeho maminkou obracíme na Patrona dětí s prosbou o pomoc. Speciální ABA terapie jsou pro Jonáška velmi důležité, protože mu poskytují prostor pro sebepoznávání a porozumění ostatním.

Společně jsme vybrali
celou částku 24,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka

Když se Jonášek před sedmi lety narodil, byla jsem neskutečně šťastná. V hlavě se mi honilo, jaký asi bude, až vyroste, co bude mít rád, nebo co naopak mít rád nebude. Sudičky mu však předpověděly potíže, které se postupně začaly objevovat.

Do pravidelné péče lékařů se Jonášek dostal jako rok a půl starý chlapeček. V roce 2015 mu pak byl diagnostikován atypický autismus spolu se specifickou vývojovou poruchou motorických funkcí. Od té doby podstupuje terapie zaměřené na cílenou stimulaci problematických částí těla. Věnuje se tak různým pohybovým aktivitám, trénuje koordinaci a stabilitu.

Zkušenost má také s ABA terapií, která je zaměřená na děti s poruchami autistického spektra. Díky této terapii může i přes všechny své problémy nastoupit do 1. třídy běžné základní školy, kam se moc těší. ABA terapie je zaměřená na rozvoj sociálních interakcí a pomáhá mu řešit situace, kterým nerozumí. A protože ve škole narazí na spoustu situací, které se mu nebudou líbit nebo které nepochopí, je potřeba, aby v těchto terapiích pokračoval.

Protože se ale jedná o finančně nákladnou záležitost, moc vás prosím o pomoc. Já se totiž aktuálně léčím s onkologickým onemocněním a jsem v pracovní neschopnosti. Jonáška navíc vychovávám sama, což se samozřejmě také odráží v našem rodinném rozpočtu. Proto vám budu moc vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě