Autistovi Míšovi na senzorickou pomůcku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

senzorická pomůcka, vodní stěna, dar zajišťuje Snoezelen

Obrázek daru
Jana Božičevičová
Patron příběhu

Jana Božičevičová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Jsem Míšův klíčový pracovník. Míšovi byl diagnostikován dětský autismus s těžkou mentální retardací a epilepsií. Má velké problémy se smyslovým zpracováním, což mu způsobuje náhlé záchvaty vzteku a má sklony k sebepoškozování. Péče o něj je velmi náročná. Rodiče by mu rádi vytvořili doma multismyslové prostředí a chtěli by mu pořídit světelný bublinkový panel, protože se Míšovi líbí a uklidňuje ho, ale v tuto chvíli si ho nemohou dovolit koupit. Za jakoukoliv pomoc budou moc vděčni.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,228 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Míši, který trpí dětským autismem

Míša je můj mladší syn. Je to úžasný sedmiletý kluk, který bohužel trpí dětským autismem, těžkou mentální retardací a epilepsií. Staráme se o něj celá rodina, ale vzhledem k tomu, že Míša nemluví, je velmi těžké zjistit, co ho trápí a jak mu můžeme pomoci. Navíc začal mít poslední dobou záchvaty vzteku a sklony k sebepoškozování.

Jeho záchvaty pomáhají zmírnit světelné terapeutické pomůcky, například projekce vodní hladiny či lávová lampa, které se snažíme Míšovi v rámci našich možností pořizovat.

Moc bych chtěla Míšovi pořídit světelný bublinkový panel, což je senzorická pomůcka, která svítí, a ve které se bublinky pohybují nahoru a dolů, což působí na autistické děti uklidňujícím dojmem. Kdyby měl Míša takový panel doma, rychleji by se uklidnil při svých záchvatech vzteku. Také by se výrazně zmírnilo jeho sebepoškozování, které je u něj teď čím dál častější. Bohužel se nejedná o levnou záležitost. Rozhodli jsme se proto s manželem podat žádost Patronovi dětí a za jakýkoliv příspěvek na tuto pomůcku upřímně děkujeme. Míšovi se velmi uleví.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě