Autistovi Tomáškovi na hipoterapie

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hipoterapie (2x týdně na 6 měsíců)

Obrázek daru
Pavlína  Lincerová
Patron příběhu

Pavlína Lincerová

učitelka

Komentář patrona

Tomášek je jedenáctiletý autista se středně těžkou mentální retardací a ADHD. Navštěvuje speciální základní školu Slezské diakonie, ve které jsem tři roky pracovala jako asistentka pedagoga, momentálně jsem na mateřské. Tomášek má moc rád zvířata, zejména koně, a již několikrát hipoterapii absolvoval. Terapie na něj mají velmi pozitivní vliv, pomáhají mu se zklidnit, tlumí jeho agresivitu a hyperaktivitu, lépe se díky nim soustředí. Bohužel však není ve finančních možnostech maminky zaplatit Tomáškovi další hipoterapie, proto se obrátila s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,640 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh Tomáška, který žije ve svém vlastním světě

Tomášek je kluk s krásnýma očima, který si žije ve svém vlastním světě. Umí být neskutečně milý, když však nemá dobrý den, přestává se mnou spolupracovat. Někdy je až agresivní. Pokud po něm něco chci, musím ho motivovat různými odměnami. Někdy to funguje, jindy si svoje odměny můžu strčit za klobouk. Můj Tomášek je totiž autista se středně těžkou mentální retardací a ADHD.

Když se Tomášek necítí dobře, je těžké ho uklidnit. Co na něj ale jednoznačně zabírá, jsou koně a jízda na nich. Jakmile ho posadím do sedla, objeví se na jeho tváři úsměv a z neposedy se stává klidný kluk. Platit pravidelné hipoterapie je však pro mě velmi náročné. O Tomáška a jeho sestřičku se totiž starám sama a mám se co otáčet, abych to finančně všechno zvládla. A protože si momentálně nemohu dovolit hipoterapie hradit, rozhodla jsem se požádat o pomoc vás. Za vaši podporu budu nesmírně vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě