Autosedačka pro Tomáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

autosedačku; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
PhDr. Simona  Sedláčková MSc.
Patron příběhu

PhDr. Simona Sedláčková MSc.

pracovnice rané péče

Komentář patrona

S Tomáškem a jeho maminkou se známe z poradenského Centra pro rodinu a klinické adiktologie. V rodině se bohužel po dlouhý čas vyskytovalo domácí násilí, s čímž se maminka i děti stále vyrovnávají. Maminka, která v tuto chvíli sama živí 5 dětí, se rozhodla požádat o pomoc s koupí dětské autosedačky. Její Tomášek je opožděn ve vývoji, neslyší a sám se pohybuje jen málo. Za chvíli nastoupí do denního stacionáře, kam ho maminka bude muset vozit autem. Bohužel jí však schází autosedačka, na kterou nemá peníze. Jinak než autem ale téměř nepohyblivého Tomáška do stacionáře nedostane.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,309 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí rodiny, která byla vystavena domácímu násilí

Malý Tomášek (3 roky) trpí mikrocefalií. Jedná se o vývojovou poruchu, která se projevuje zakrněním nebo předčasným ukončením růstu mozku. U Tomáška momentálně způsobuje zejména problémy s pohybem. Od malička spolu cvičíme podle Vojtovy metody a Bobath konceptu, můj chlapeček se ale stále nerozhýbal. Tomášek také neslyší, má diagnostikovanou oboustrannou poruchu sluchu.

Tomáška a jeho 4 sourozence vychovávám sama. Jejich otec je násilník, který mi ubližoval. Bil mě i před našimi dětmi. Za své jednání byl odsouzen, ale vyvázl z toho s pouhou podmínkou. S Tomáškem a jeho sourozenci bydlíme v sociálním bytě, ze kterého bychom se časem rádi odstěhovali. Poté, co nás tam jejich otec párkrát „navštívil“ a vykopával dveře, na nás sousedé koukají jako na ty nejhorší. Navíc bychom chtěli žít někde, kde nás nenajde. Nemůžeme se přece do konce života bát. Bohužel jsem zatím nenarazila na volný byt, který bych si mohla dovolit.

Protože nemám rodinu, která by mi mohla pomoci, musím všechno zvládat sama. Kvůli Tomáškovu postižení je náš rozpočet navíc zatížen o náklady na jeho léčbu. I když pobírám příspěvek na péči o něj, peněz máme pořád žalostně málo.

Tomášek začne zanedlouho chodit do stacionáře, kam ho budu denně vozit autem. Stacionář je daleko, takže pěšky s kočárkem se tam nedostaneme. Potřebovala bych dětskou autosedačku, ve které by se Tomášek nekroutil a která by mu byla pohodlná. Bohužel ale není v mých možnostech mu ji pořídit.

Patron dětí a jeho dárci mi už pomohli s financováním obědů a školy v přírodě pro syna Otíka, za což jsem neskonale vděčná. A protože teď nemám jinou možnost, rozhodla jsem se zkusit požádat o pomoc znovu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě