Balet pro talentovaného Šimonka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

výuku baletu, scénickou praxi a kurz moderního tance

Obrázek daru
Mgr. Svatava Poulson
Patron příběhu

Mgr. Svatava Poulson

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Šimonka znám ze základní školy, kterou navštěvují moje děti. Chlapec žije se svým bratrem a otcem v azylovém domě, a i když se jim otec snaží zajistit vše potřebné, na taneční kroužky, které mají oba kluci tak rádi, mu nezbývají finance. Šimonek je pohybově velmi nadaný a rád by se tanci jednou věnoval profesionálně. Aby se mu ale tento sen splnil, potřebuje naši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,740 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Šimonka, který našel smysl života v baletu

Jedenáctiletý Šimonek žije pro balet. Tančí od svých tří let a v současné době dochází do Baletní školy Olgy Kyndlové při Státní opeře Praha. Letos se svým souborem vyhrál 2. místo v mezinárodní baletní soutěži a je na to moc hrdý. Balet je zkrátka tím, co ho nejvíc baví a čemu by se chtěl v budoucnu věnovat.

Šimonek bydlí s tatínkem a mladším bráškou v azylovém domě. Maminka od nich odešla před třemi lety a od té doby je tatínek na výchovu chlapců sám. Dříve mu s péčí o ně hodně pomáhala jeho maminka, babička kluků, ta ale letos zemřela.

Financování Šimonkovy baletní školy pro tatínka není snadné. Pobírá totiž invalidní důchod a jeho pracovní možnosti jsou dost omezené. Proto se rozhodl požádat o pomoc Patrona dětí. Je totiž jasné, že bez podpory se Šimonek nebude moci věnovat baletu, který pro něj představuje smysl života. A baletní svět by tím přišel o jeden velký talent.

P. S. Jméno dítěte v příběhu byl změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě