společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Balet pro talentovaného Šimonka

Přispívali jste na

výuku baletu, scénickou praxi a kurz moderního tance

Mgr. Svatava Poulson
Patron příběhu

Mgr. Svatava Poulson

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Šimonka znám ze základní školy, kterou navštěvují moje děti. Chlapec žije se svým bratrem a otcem v azylovém domě, a i když se jim otec snaží zajistit vše potřebné, na taneční kroužky, které mají oba kluci tak rádi, mu nezbývají finance. Šimonek je pohybově velmi nadaný a rád by se tanci jednou věnoval profesionálně. Aby se mu ale tento sen splnil, potřebuje naši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,740 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Šimonka, který našel smysl života v baletu

Jedenáctiletý Šimonek žije pro balet. Tančí od svých tří let a v současné době dochází do Baletní školy Olgy Kyndlové při Státní opeře Praha. Letos se svým souborem vyhrál 2. místo v mezinárodní baletní soutěži a je na to moc hrdý. Balet je zkrátka tím, co ho nejvíc baví a čemu by se chtěl v budoucnu věnovat.

Šimonek bydlí s tatínkem a mladším bráškou v azylovém domě. Maminka od nich odešla před třemi lety a od té doby je tatínek na výchovu chlapců sám. Dříve mu s péčí o ně hodně pomáhala jeho maminka, babička kluků, ta ale letos zemřela.

Financování Šimonkovy baletní školy pro tatínka není snadné. Pobírá totiž invalidní důchod a jeho pracovní možnosti jsou dost omezené. Proto se rozhodl požádat o pomoc Patrona dětí. Je totiž jasné, že bez podpory se Šimonek nebude moci věnovat baletu, který pro něj představuje smysl života. A baletní svět by tím přišel o jeden velký talent.

P. S. Jméno dítěte v příběhu byl změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě