Balík základních potřeb pro Anetku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Jana Pazderová
Patron příběhu

Jana Pazderová

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice OSPOD a mám ve svém obvodu rodinu s 5 dětmi, která je v tíživé finanční situaci. V důsledku opatření vlády se jejich situace ještě o něco zhoršila. Rodiče vychovávají děti ve věku 15, 13, 8, 7 a 4 let. Oba jsou invalidní důchodci a pobírají invalidní důchod II. stupně, dostávají také příspěvky na děti. Maminka i tatínek si k tomu přivydělávají na nepravidelných brigádách, to však nyní nemohou, a protože všude pracují jen na dohody, nemají nárok na ošetřovné. V důsledku zavřených škol a školek jsou navíc všechny děti doma. Starší děti tím přišly o obědy, které měly ve škole zdarma díky programu Obědy pro děti, čímž se výrazně zvýšily náklady na potraviny. V tuto chvíli je jisté, že rodina do konce měsíce se stávajícím příjmem nevyjde, proto jsem se rozhodla ji podpořit a poradila mamince oslovit Patrona dětí s prosbou o příspěvek na potraviny, léky a hygienické potřeby.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Sedmičlenná rodina potřebuje pomoc s nákupem potravin

Anetka je šikovná sedmiletá holčička, kterou paní učitelky ve škole moc chválí. Ráda se parádí a napodobuje svou starší sestřičku Markétku. Má také dva starší brášky, na které nedá dopustit, a jednoho malého brášku, s nímž si ráda hraje. Protože je teď školka i škola zavřená, všichni jsou doma. A nutno říct, že Anetka se už trošku nudí. Moc by si přála, aby si s ní maminka víc hrála, ta má ale velké starosti a na hraní nemá ani pomyšlení. Má totiž strach, jestli bude mít dost peněz na jídlo pro své děti.

Oba rodiče pobírají invalidní důchod II. stupně – maminka ve výši 4 500 korun měsíčně a tatínek 6 500 korun. Maminka si k tomu přivydělává na dohodu o provedení práce u obce, tatínek občas vypomohl s prací v lese u známých. Protože má ale silnou epilepsii a přepadají ho záchvaty, není bohužel trvale zaměstnatelný.

Rodina na tom nikdy nebyla finančně moc dobře, teď je ale situace ještě o něco vážnější. Se zavřením škol přišly děti o školní obědy, které měly zdarma v rámci programu Obědy pro děti. Rodičům se tak výrazně zvýšily náklady na potraviny. Ani jeden z nich navíc nepobírá ošetřovné, protože vždy pracovali jen na dohody. Kromě invalidních důchodů sice dostávají příspěvky na děti ve výši 3 500 korun, to jim ale dohromady jen tak tak stačí na úhradu bydlení a energií. Pojďme jim proto přispět na potraviny, léky a základní hygienické potřeby. Sami to nezvládnou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě