Balík základních potřeb pro Matěje

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Jana Pazderová
Patron příběhu

Jana Pazderová

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Matějovu rodinu znám z výkonu svého povolání. Matěj je prostřední z 5 dětí, je mu 8 let a chodí do 2. třídy. Jeho rodina je sociálně velmi slabá. Oba rodiče mají pouze částečné invalidní důchody a jinak si přivydělávají na brigádách na dohody o provedení práce. Nyní, v době uzavřených škol, bohužel nemají nárok na ošetřovné. Maminka pracuje pro obec a uklízí v městečku, kde žijí, veřejná prostranství. Tím však jen stěží vydělá na jídlo, proto by byla vděčná za příspěvek, který jí umožní nakoupit potřebné potraviny. Díky finančními daru by se mohla s větším klidem věnovat Matějovi, který musí trénovat logopedii, čtení, psaní a počty. Hrozí mu totiž, že propadne a bude muset opakovat 2. třídu. Pojďme rodině společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Matěj a jeho velká rodina potřebují pomoc

Matěj je osmiletý kluk, který se trošku trápí ve škole. Chodí do 2. třídy a má potíže se čtením, psaním i počítáním. Pochází z velké rodiny (má 4 sourozence), v níž má každý své povinnosti a nemá moc čas s ním sedět nad úkoly. V současné době, kdy je škola zavřená a všichni jsou doma, se však maminka i starší sourozenci snaží mu s učením pomoci. Celá rodina je ale pod velkým stresem.

Matějovi rodiče pobírají invalidní důchod II. stupně – maminka ve výši 4 500 korun měsíčně a tatínek 6 500 korun. Maminka si k tomu přivydělává na dohodu o provedení práce u obce, tatínek občas vypomohl s prací v lese u známých. Protože má ale silnou epilepsii a přepadají ho záchvaty, není bohužel trvale zaměstnatelný.

Rodina na tom nikdy nebyla finančně moc dobře, teď je ale situace ještě o něco vážnější. Se zavřením škol přišly děti o školní obědy, které měly zdarma v rámci programu Obědy pro děti. Rodičům se tak výrazně zvýšily náklady na potraviny. Ani jeden z nich navíc nepobírá ošetřovné, protože vždy pracovali jen na dohody. Kromě invalidních důchodů sice dostávají příspěvky na děti ve výši 3 500 korun, to jim ale dohromady jen tak tak stačí na úhradu bydlení a energií. Pojďme jim proto přispět na potraviny, léky a základní hygienické potřeby. Sami to nezvládnou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě