Barborce na speciální tříkolku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

loped (tříkolku); dar zajišťuje Loped-tříkolky, s.r.o.

Obrázek daru
Žaneta  Melenová
Patron příběhu

Žaneta Melenová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Barborka je dcera mé dlouholeté kamarádky. Je to úžasné děvče, které trpí metabolickou vadou, epilepsií a problémy s chůzí. Rodiče by jí rádi pořídili speciální koloběžku, která by pro jejich dcerku byla vhodnou rehabilitační pomůckou. S ní by postižená Barborka navíc získala možnost volného pohybu, kterou zatím nemá. A protože se jedná o drahou pomůcku, kterou si teď rodiče nemohou dovolit, žádají o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,120 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Barborky, která se potýká s metabolickou vadou a problémy s chůzí

Osmiletá Barborka trpí vzácnou metabolickou vadou, při které se do mozku vstřebává příliš mnoho železa, čímž dochází k jeho poškození. Proto je dnes Barborka vývojově na úrovni dvouletého dítěte, nosí plenky, nemluví a ani se sama nenají. Má postižení 4. stupně.

I přes všechny své těžkosti je to ale veselá slečna, která si ráda hraje s panenkami a plyšáky. Miluje hudbu, takže často poslouchá písničky (její oblíbenkyní je Míša Růžičková), a ráda si prohlíží knížky. Má mladšího brášku Lukáška (5 let), který je bohužel často nemocný. Když mu není dobře, Barborka nelení a snaží se ho rozveselit.

Barborky dny jsou plné cvičení a rehabilitování. Rodiče by jí rádi pořídili speciální tříkolku, tzv. loped, na kterém by mohla jezdit a dovádět venku. Barborka má oslabené nožky a ujde jen krátké vzdálenosti, s lopedem by se ale mohla vydávat dál. Měla by obrovskou radost z toho, kolik pohybu a volnosti jí tříkolka přináší. Navíc se jedná o výbornou rehabilitační pomůcku. Loped však stojí více než 20 000 korun a protože na něj v rodinném rozpočtu nejsou peníze, obrátili se rodiče s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě