Barunce na kvalitní postel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací a úložným prostorem; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Květa  Kudová
Patron příběhu

Mgr. Květa Kudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice služby Podpora rodiny a s Barunčinou maminkou jsem spolupracovala od května 2017 do ledna 2019. Společně jsme hledaly bydlení, zaměstnání a pro Barunku školku. Bydlení se nám nejprve podařilo najít, Barunku ale v místě bydliště nevzali do školky, takže maminka nemohla nastoupit do práce. O bydlení proto přišla a nastalo stěhování sem a tam po širší rodině. Nyní děvčata bydlí u příbuzných ze strany Barunčina otce. Mají pro sebe jednu místnost, která je vybavena postelí a skříní. Kuchyň a sociální zařízení mají společné s ostatními obyvateli domu. Mamince se podařilo najít si práci, její příjem však snižují srážky na exekuce, které ji dostihly. Když poplatí vše potřebné, na nic jiného jí už nezbývá. Baruška tak spí s maminkou v jedné posteli, a to není zrovna pohodlné. Maminka by jí ráda pořídila její vlastní postel, finančně si to ale nemůže dovolit. Proto prosí o příspěvek vás. Dobře se vyspat je pro děti velice důležité, a to nejen proto, aby měly spoustu síly na objevování světa, ale také pro jejich zdravý vývoj.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,810 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svojí Barunky

Pětiletá Bára je moje zvídavá dcerka, která mi dělá jenom radost. Baví ji kreslení a vybarvování, ještě raději si ale hraje venku s dětmi. Bydlíme spolu v domě příbuzných, kde máme k dispozici jednu místnost. Kuchyň a sociální zařízení sdílíme s ostatními obyvateli domu. Jsem moc ráda, že nás u sebe příbuzní nechali. Před rokem jsem totiž přišla o byt a neměla kam jít.

Náš pokoj jsem zatím vybavila skříní a jednou postelí, na které s Bárou spíme obě. Ráda bych Barunce pořídila její vlastní postel, bohužel to ale není v mých finančních možnostech. Chodím sice do práce, protože ale splácím dluhy z minulosti, po zaplacení toho nejnutnějšího mi už nezůstanou žádné peníze. Barunčin otec výživné posílá, jedná se však o nepravidelné platby kolem 500 korun, a to na pořízení postele nestačí. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě