Barunce na rostoucí židličku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dvě rostoucí židličky, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Aneta Dvořáková
Patron příběhu

Aneta Dvořáková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Za Barunkou a její rodinou dojíždím už skoro rok jako poradkyně rané péče. Barunka se narodila s dětskou mozkovou obrnou, která opozdila její psychomotorický vývoj. Naštěstí je to samostatná slečna, která dělá velké pokroky. Její maminka dělá všechno pro to, aby stačila zdravým dětem, ale situace je pro samoživitelku velmi náročná. Barunčin bratříček má naneštěstí také velké zdravotní problémy. Maminka Patrona dětí žádá o dvě rostoucí židličky, aby mohly Barunka se svým bratříčkem sedět u stolu a učit se zdravému stolování i správnému sezení. Velice Vám děkujeme za Váš čas i podporu.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,952 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Barunky, která trpí dětskou mozkovou obrnou

Barunka je tříletá dívenka, která je velká parádnice. Moc ráda nosí sukýnky a střevíčky. A má ráda sladkosti, jako každá malá holčička. Vyrůstá s maminkou a třemi sourozenci, takže se v životě rozhodně nenudí. V mateřské školce má také spoustu kamarádů. Bohužel se narodila předčasně a trpí dětskou mozkovou obrnou.

Naštěstí je Barunka i přes své postižení moc samostatná a šikovná. Myje si ručičky, učí se správně jíst příborem a je schopna říct větu o několika slovech, dokonce si i zpívá! Její mladší bráška je naneštěstí také nemocný, ale je podobně houževnatý. Dělá, co může, aby svou nemoc porazil.

Barunčina maminka je samoživitelka, a ačkoliv dělá pro své děti, co je v jejích silách, nemůže si dovolit žádné mimořádné výdaje. Barunka a její bráška by přitom potřebovali každý pořádnou židličku, aby mohli sedět se zbytkem rodiny u stolu a učili se správnému stolování a zdravému sedu. Barunka zatím sedí u menšího stolečku, její bráška v kojenecké židličce, která je pro něj příliš těsná. Potřebovali by speciální rostoucí židličky, aby jim vydržely co nejdéle, ale maminka bohužel na ně nemá našetřeno dostatek peněz. Žádá proto o pomoc touto cestou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě