Berličky pro neúnavnou Karolínku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tříbodové dětské berličky; dar zajistí Zdravotnické pomůcky SIV.CZ

Obrázek daru
Lenka  Musílková
Patron příběhu

Lenka Musílková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Jsem blízká kamarádka maminky malé Karolínky. Společně se s dětmi navštěvujeme a trávíme volný čas. Karolínka žije s oběma rodiči a sestřičkou Danielkou. Tatínek pracuje a maminka pečuje o nemocnou holčičku i druhou dcerku. Káje je 2,5 roku, ale chodí jen s oporou. Vzorně s maminkou rehabilituje, cvičí Vojtovu metodu, Bobath koncept i balanční cvičení na míči, aby stále rozhýbávala tělíčko. Ke zkoušení chůze by potřebovala tříbodové berličky. Rodiče potřebují pomoc s jejich pořízením.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své malé bojovnice Karolínky

Příchod Karolínky na svět byl rychlý a bez komplikací. Karolínka, co se týkalo fyzického vývoje, si dávala na čas, ale vždy to nějak dohnala, takže jsme si až do 15. měsíce mysleli, že je úplně zdravá. V té době se začala stavět a obcházet nábytek, ale velmi zvláštním způsobem při tom používala nožky. Začali jsme docházet na kontroly k neurologovi s podezřením na dětskou mozkovou obrnu. Cvičili jsme čtyřikrát denně a výsledky byly znát. V rámci dalších vyšetření lékaři zjistili, že trpí vzácnou nemocí. Její organismus nedokáže tvořit enzym, který je důležitý pro obal nervů. Existuje 50 možných forem tohoto onemocnění, Karolínka podstupuje další testy pro přesné určení diagnózy.

Karolínce je nyní 2,5 roku, nechodí, ale rozumu má na rozdávání :o) Je šikovná a pozitivní, umí se radovat. Intenzivně rehabilituje a je znát zlepšení. Ráda zkouší chodit, zatím pouze s naší oporou a jen občas. Fyzioterapeutem nám bylo doporučeno používání tříbodových berliček, které by zlepšily účinek rehabilitace a zajistily by odlehčení kolínek.

Berličky nejsou hrazeny pojišťovnou. Poprosili jsme o pomoc s pořízení Patrona dětí, náš rozpočet na jejich nákup teď nestačí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě