Bez opory se Tadeášek nenaučí sám lézt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační pomůcku

Obrázek daru
Adéla Závorková
Patron příběhu

Adéla Závorková

Pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Rodina Tadeáška spolupracuje s ranou péčí od léta roku 2020. Tadeášek se narodil s kvadruspasticitou, již od útlého věku tedy bylo třeba se mu intenzivně věnovat.

Společně s rodinou hledáme způsoby, jak Tadeáška rozvíjet. Vzhledem k tomu, že chlapec samostatně nesedí ani neleze, je polohovací set důležitý proto, aby si mohl samostatně hrát a trénovat lezení s oporou.

U dětí s postižením je velmi důležitá interakce s okolím, jejíž nedostatek je třeba kompenzovat - například právě využíváním Raného systému Squiggles, který nabízí dítěti možnost být "v situaci." Zároveň je pomocníkem při trénování lezení, které je důležitým milníkem ve vývoji.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,213 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tadeášek se narodil s kvadruspasticitou, bez pomoci se nedokáže ani sám posadit

Jsme pětičlenná rodina, s manželem máme tři syny. Nejmladšímu Tadeáškovi jsou 3,5 roku. Moc rád kreslí a dívá se na pohádky.

Tadeášek se narodil s kvadruspasticitou, nejtěžší formou dětské mozkové obrny. Má obrovské potíže s pohybem a motorikou. Nechodí, neleze, sedět zvládne pouze s oporou, je potřeba se mu celodenně intenzivně věnovat.

Abychom Tadeáškovi pomohli, chodíme na rehabilitace a pravidelně cvičíme i doma, abychom uvolnili svaly. Rádi bychom mu také pořídili speciální polohovací set, který by mu pomohl s posílením a koordinací svalů. Set mu dá oporu při sezení, takže bude mít volné ruce a bude si moct samostatně hrát, a podepře ho také v poloze na všech čtyřech, čímž bude moct trénovat lezení.

Věříme, že dalším krokem v Tadeáškově vývoji je dopřát mu více samostatnosti a prostoru, aby mohl sám objevovat vlastní tělo. Polohovací set je proto pro něj ideální rehabilitační pomůckou. Rádi bychom vás požádali o pomoc s jejím pořízením.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě