Bez psího asistenta Linda normální život nezvládne

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

předvýchovu a výcvik asistenčního psa

Obrázek daru
Kristýna Jelínková
Patron příběhu

Kristýna Jelínková

Rodinná známá

Komentář patrona

Rodinu a Lindu znám již několik let. Je to dcera mojí bývalé kolegyně a velmi dobré kamarádky. Její příběh sdílím s maminkou asi od začátku.

Lindin stav se během let výrazně zhoršuje. Dříve byla schopná přijít při návštěvě za námi a komunikovat se mnou i mými dcerami, nyní je vidět, že se společnosti vyhýbá a mluví velmi málo. Pokud přijede k nám se svou maminkou, sedí v autě a nedokáže vystoupit a jít k nám domů.

Linda má velmi ráda zvířata, a proto si myslím, že by pro ni byl asistenční pes velkým přínosem. Stal by se jejím kamarádem, pomocníkem v navazování mezilidských vztahů a cestou k normálnímu životu.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 192000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Díky asistenčnímu pejskovi překoná Linda každodenní problémy způsobené psychickým onemocněním

Jsme 4členná rodina a naše dcerka Linda se potýká s psychickým onemocněním. Začalo to někdy v jejích třinácti letech. Úzkosti, deprese, panické ataky a sociální fobie. Bohužel se její stav s věkem zhoršuje a naše dnes sedmnáctiletá dcera normální život bez pomoci nezvládne.

Lindu panické ataky doprovází takřka všude. Když je v tramvaji, ve třídě se spolužáky nebo v místě s větším počtem lidí, její celé tělo najednou ztuhne, nedokáže komunikovat a špatně dýchá. Kvůli tomu se mnou nezvládne jít ani nakupovat boty nebo oblečení.

Právě s těmito strachy by Lindě pomohl asistenční pejsek. Mohla by s ním vyrazit do školy a zvládla by plnou třídu spolužáků. Měla by šanci na pokračování ve studiu, dopravila by se veřejným prostředkem a kdo ví, třeba by si i sama koupila nové boty. Mohla by se s pomocí asistenčního psa zařazovat postupně do společnosti.

Linda je velkou milovnicí zvířat a já věřím, že v pejskovi hned najde svého parťáka. Díky němu překoná každodenní problémy a najde cestu k normálnímu životu. Asistenční pes bohužel není hrazen pojišťovnou a pro nás je částka za jeho předvýchovu a výcvik velmi nákladná. Proto jsme se rozhodli obrátit na Patrona dětí a požádat vás o pomoc.

Děkujeme všem lidem s dobrým srdcem za jakoukoli částku pro Lindu. Moc si toho vážíme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě