Bezpečí a stabilita pro Páťu a Aničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

úhradu kauce na byt

Obrázek daru
Mgr. Lucie  Sošková
Patron příběhu

Mgr. Lucie Sošková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Páťu a jeho maminku znám z výkonu svého povolání sociální pracovnice. Momentálně se s maminkou soustředíme na to, aby mohla se svojí dcerkou a synkem zůstat v bytě, kam se nedávno nastěhovali. Jejich byt je malý, čistý a útulný a dětem je v něm dobře. Problémem je ale kauce, kterou nyní musí maminka zpětně uhradit a na kterou bohužel nedokáže našetřit. Pobírá mateřskou dovolenou a přídavky na 2 děti. Aktuálně si také zažádala o příspěvek na bydlení. V nejbližší době však na kauci našetřit nedokáže. Zkusme jí společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka se dvěma dětmi utekla od partnera alkoholika a snaží se začít nový život

V době, kdy jsem čekala dnes tříměsíčního Páťu, jsem bydlela s jeho tatínkem a naší dcerkou Aničkou (20 měsíců). S odstupem času musím říct, že jsme se měli hezky. Žili jsme běžným rodinným životem a radovali se z maličkostí, které přicházely. Pak nám ale do cesty vstoupil alkohol a změnil životy nás všech.

Nejprve byl otec mých dětí opilý jen občas. Postupem času to ale bylo častější a častější a nakonec byl opilý neustále, každý den. Přišel o práci a naše rodina se začala topit v dluzích. Měla jsem tehdy před porodem a doufala, že tohle špatné období skončí a že bude zase dobře. Stal se ale pravý opak. Po narození Páti si jeho otec domů přivedl jinou ženu. Bylo to strašné. Chtěla jsem odejít, ale se dvěma malými dětmi a čerstvě po porodu jsem neměla kam jít. Pak však chtěl vztáhnout ruku na děti. To už jsem na nic nečekala a okamžitě jsem s dětmi odešla. Ani jsme si nestihli zabalit.

A tak začínáme od nuly. Nejprve jsme bydleli u známých, pak se mi ale podařilo najít byt, kde teď s dětmi bydlíme. Mohli jsme se sice nastěhovat bez úhrady kauce, majitel ji po mně ale přece jenom požaduje. Naštěstí mi dal čas na to, abych peníze na kauci sehnala, já ale ze svých příjmů nejsem schopna částku 10 000 korun v nejbližší době našetřit. Nájem platím řádně a včas, po jeho úhradě a pořízení všech nutných věcí mi však už žádné peníze nezbývají. Náš byt je hezký a hlavně levný, takže ho můžu platit i z toho mála, které mám. Bez úhrady kauce v něm ale zůstat nemůžeme. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě