Bezpečné cesty k lékařům pro Jarouška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

autosedačku; dar zajišťuje Malvik.cz

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Mašková
Patron příběhu

Mgr. Lenka Mašková

sociální pracovnice - vedoucí doprovázení pěstounů

Komentář patrona

Pracuji jako doprovázející sociální pracovnice a spolupracuji s rodinou, která pečuje o Jarouška. Jaroušek se narodil předčasně, v péči jeho maminky mu navíc nebylo dobře. Jako několikatýdenní miminko byl hospitalizován v nemocnici, a to ve velmi vážném stavu. Z nemocnice pak putoval rovnou k pěstounům, kde se mu dostalo a dostává potřebné péče a lásky. Protože byl hodně nedonošený, začali pěstouni na doporučení lékařů téměř okamžitě s pravidelnou intenzivní rehabilitací, která pokračuje dosud. Bohužel se také potvrdilo podezření na genetickou kostní poruchu. Pravidelné dojíždění z vesnice, kde žijí, do města za rehabilitací a lékaři je poměrně nákladné a pro pěstouny není snadné vyčlenit prostředky na zakoupení polohovatelné autosedačky. Jaroušek zatím sám nesedí, takže je velmi důležité, aby měl autosedačku, která pro něj bude bezpečná a v níž bude moci třeba i spát. Polohovatelnou autosedačku je možné díky velké rotaci natočit směrem ke dveřím automobilu a dítě do sedačky snadno usadit a připoutat. Nabízí 12 naklápěcích poloh ve směru i proti směru jízdy a je vhodná pro děti od 61 cm až do věku 4 let. A pro rodinu by znamenala obrovskou pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jarouška, o kterého pečují pěstouni

Jaroušek je krásný kluk, který do naší rodiny přišel před rokem. S manželem máme už dospělé děti, proto jsme se rozhodli věnovat svůj čas a energii nějakému dítěti, které potřebuje lásku a péči rodiny. A tak jsme se stali pěstouny.

Jaroušek se narodil mamince, která se o něj nedokázala postarat. Pár týdnů po svém narození se ocitl v nemocnici, nemocný a podvyživený. Z nemocnice už ale putoval rovnou k nám. Postupem času se uzdravil a zesílil a ze smutného miminka se proměnil ve spokojeného a veselého chlapečka. Protože ale přišel na svět o 2 měsíce dřív, doporučili nám lékaři co nejdříve začít s pravidelnou rehabilitací.

Dnes je to už rok, co 3x týdně jezdíme do rehabilitačního střediska. Jaroušek se potýká s opožděným psychomotorickým vývojem, ale díky cvičení a rehabilitacím své vrstevníky jistě brzy dožene. Co ho ale bude omezovat i v budoucnu, je genetická porucha. Kvůli ní mu hrozí častější zlomeniny, takže na sebe bude muset dávat pořádný pozor. Kromě rehabilitací proto jezdíme i na pravidelné kontroly k odborným lékařům.

Obrovské množství času tak trávíme v autě. Jaroušek už docela vyrostl, takže se nám nevejde do autosedačky typu vajíčka. Potřebovali bychom proto pro něj novou, ideálně polohovatelnou, ve které bude bezpečně připoután. Jaroušek zatím nesedí, takže je moc důležité, aby v ní byl stabilní a nikam nám nepřepadával. V tuto chvíli ale nemáme v rodinném rozpočtu dostatek peněz na její pořízení. Pomůžete nám?

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě