Bezpečný domov pro Anežku a Mirka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nájemné v azylovém domě na 5 měsíců

Obrázek daru
Jitka Libišová
Patron příběhu

Jitka Libišová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Maminku se dvěma dětmi znám ze své praxe sociální pracovnice. Maminka se obrátila na naši organizaci s žádostí o poskytnutí krizové pomoci s ubytováním v našem azylovém domě. Rodiče se rozvedli již před několika lety, celou dobu však ze strany otce docházelo k pronásledování a psychickému i fyzickému týrání maminky, což velmi neblaze poznamenalo děti, které mají z otce strach. Maminka se s dětmi odstěhovala do jiného města, aby tak zamezila dalšímu násilí a ochránila je. Na konci loňského roku měla maminka zdravotní problémy a musela absolvovat operaci a nyní v důsledku dalších závažných zdravotních problémů, jejichž léčba bude trvat delší dobu, musela zrušit nástup do nové práce. Ocitla se tak s dětmi ve velmi svízelné finanční situaci, kdy jim zbývají peníze jen na pokrytí základních potřeb. Maminka začala situaci velice rychle a aktivně řešit. Požádala o sociální dávky a současně se snaží získat od otce výživné na děti prostřednictvím exekuce. Veškeré zmiňované procesy zajišťování náhradního příjmu ale trvají dlouhou dobu a získané prostředky většinou nepokryjí všechny potřeby rodiny.

Děti mají v mamince opravdovou oporu, snaží se jim i v těžké životní situaci zajistit vše potřebné. Veškerá péče o rodinu je jen na ní, nemá možnost využít pomoci širší rodiny. Otec na děti nepřispívá výživným ani se nepodílí na jejich výchově. Maminka by nyní potřebovala pomoci hlavně s placením nájmu v azylovém domě. Na možnosti zůstat v azylovém domě závisí jejich bezpečí a pro maminku klid, který teď potřebuje na zotavování se z vážných zdravotních problémů.

Společně jsme vybrali
celou částku 29,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka s Anežkou a Mirečkem by ráda zůstala v bezpečném domově

Jsem rozvedená a starám se sama o své děti, Anežku a Mirečka. Jejich otec se na výchově nepodílí a nepřispívá ani výživným. Prožili jsme s dětmi už několik stěhování, ale bývalý manžel nás vždy znovu vyhledal, přestěhoval se blíže k nám a zasahoval nám opět do života. Opakovaně mě fyzicky napadal před dětmi, které to snášely těžce a mají proto ze svého otce strach.

Psychicky na tom Anežka s Mirečkem nebyli dobře, zhoršil se i jejich prospěch ve škole. Proto jsem kontaktovala úřady a organizace, které poskytují dětem a rodinám pomoc v krizových situacích. Díky jejich pomoci jsem se mohla odstěhovat do azylového domu.

Do našeho života v novém bydlišti ale zasáhla moje nemoc, která mi momentálně znemožňuje nastoupit do zaměstnání, ve kterém jsem měla začít v únoru. Ocitli jsme se tedy s minimem finančních prostředků a nezvládáme platit nájem v azylovém domě. Moc si přeji pro Anežku s Mirečkem klid a bezpečí. To je pro ně v současné době to nejdůležitější.

P.S.: Jména dětí v příběhu jsou změněna. Děkujeme za Vaše porozumění.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě