Bráškům na pomůcky do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky pro sourozence a úhradu školního fondu

Obrázek daru
Alena Hechtová
Patron příběhu

Alena Hechtová

šéfredaktorka časopisu

Komentář patrona

S chlapci a jejich maminkou jsem se seznámila během natáčení jednoho z dílů série videodokumentů o ohrožených rodinách a důvodech, které je dostaly do sociální nouze. Jejich osud, temperament, elán a chuť se se životem poprat mě na dlouhou dobu vedl k přemýšlení o tom, jak jim pomoci. Patrondeti.cz je jedna z forem, která v jejich případě přichází doslova jako "dar z nebe". Chlapci žijí pouze s matkou samoživitelkou. Ta, i když bojuje jako lev, nemůže přes veškerou svoji snahu dát po materiální stránce klukům vše, co by potřebovali - i když jsou velmi skromní. Mají mezi sebou moc krásné vztahy, navíc se velmi dobře učí. Sama jsem jako samoživitelka poznala, že v době, kdy mé děti chodily do školy, bylo velmi náročné začátky školního roku zvládnout. Zaplatit vše z jednoho jediného příjmu je opravdu náročné. Děti ale školní pomůcky potřebují, protože když je mít nebudou, může jim to způsobit problémy v kolektivu, vést k šikaně a pošramotit sebevědomí i na dlouhé roky.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,515 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pomoc pro maminku tří kluků, která statečně bojuje s nedostatkem peněz

Kuba, Antonín a Aleš žijí pouze se svojí maminkou. Tatínek od nich v roce 2014 odešel. I když to pro maminku nebylo jednoduché, vždycky se snažila být pro své kluky oporou. Dělala vše pro to, aby situaci snášeli co možná nejméně bolestivě.

Časem se jí podařilo najít byt, kde s chlapci zůstali zhruba dva roky. Aby ale splatila půjčku, kterou si kvůli stěhování musela vzít, měla šest různých pracovních dohod. Pro všechny to bylo šílené období, ale už je to naštěstí za nimi. Nyní bydlí v hezkém bytě 2+1, který jim přidělilo město. Původně byl byt úplně prázdný, ale jako zázrakem dostali během několika dní od laskavých lidí veškeré vybavení. Maminka si každé takové pomoci velmi váží a je šťastná, že jsou kolem ní lidé s dobrým srdcem.

Maminka nyní pracuje v call centru. I přesto, že má pravidelný příjem a otec na své syny platí výživné, nemůže klukům dopřát vše, co potřebují. S penězi, které vydělá, tak tak vyžijí. Proto je v současné chvíli nad její finanční možnosti koupit klukům nezbytné školní potřeby a zaplatit povinný poplatek do třídního fondu. Obrátila se proto s žádostí o pomoc na Patrona dětí, kde jim společně můžeme pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě