Brýle pro krátkozrakého Mirečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

brýle se ztenčenými skly

Obrázek daru
Bc. Eva  Štrosnerová
Patron příběhu

Bc. Eva Štrosnerová

sociální pracovnice odboru sociálních věcí

Komentář patrona

Mirečkova maminka se obrátila na odbor sociálních věcí, protože chtěla pomoci ve své tíživé situaci. Maminky přítel je nezaměstnaný a nedaří se mu najít si práci, maminka je na rodičovské dovolené. Rodina pobírá příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek a přídavek na dítě. Po zaplacení všech výdajů jim zbývají peníze jen na jídlo a hygienu. Mireček má 2 sourozence (7 let a 1 rok) a rodiče dělají všechno pro to, aby byly děti spokojené a nic jim nechybělo. Teď si však nemohou dovolit nové brýle se ztenčenými skly, které Mireček s diagnostikovanou krátkozrakostí nutně potřebuje. Oční lékařka mu každé 3 měsíce navyšuje počet dioptrií, kterých je už tolik, že to vyžaduje ztenčená skla. Brýle by jinak tlačily na nos i obličej a pro Mirečka by bylo jejich nošení nepříjemné. Neustálé pořizování nových brýlí však výrazně zatěžuje rodinný rozpočet, proto se nyní maminka rozhodla požádat o pomoc s jejich dalším financováním Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,920 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Mirečka, který potřebuje nové brýle

Mirečkovi budou v dubnu 4 roky. Je to usměvavý a citlivý chlapeček, který mě umí i pořádně pozlobit. Odmala se bohužel potýká se zrakovými problémy. Začalo to tím, že začal narážet do věcí. Hned mě napadlo, že snad ten plot nebo popelnici nevidí, ale jeho ošetřující lékař to připisoval ADHD poruše. Jednoduše je prý moc zrychlený na to, aby si té popelnice všiml.

Před třemi měsíci jsem ho ale přece jenom vzala na oční, kde se ukázalo, že opravdu špatně vidí. Mireček má naměřených 7,5 a 9,5 dioptrií, tak silné brýle ale okamžitě dostat nemůže. Nejprve mu tedy lékařka předepsala brýle na 3 a 5 dioptrií, na jejichž pořízení jsem si musela půjčit. Trvalo mi dva měsíce, než se mi podařilo peníze vrátit. Teď lékařka Mirečkovi dioptrie navýšila na 4,5 a 6,5, takže budu muset pořídit nová skla i s brýlemi. Kvůli počtu dioptrií musí mít Mireček ztenčená skla, která však nepasují do jeho stávajících brýlí. Ty by se však spolu s neztenčenými skly staly pro Mirečka příliš těžkými, takže by je vůbec nemohl nosit. Nové brýle jsou pro něj proto nutností.

Já si bohužel nemohu dovolit nové brýle koupit, proto prosím o pomoc vás. Budu vděčná i za ten nejmenší příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě