Charlottce na stabilnější chůzi

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální metodu pohybu, tzv. Feldenkraisovu metodu; dar zajišťuje Feldenkraisovametoda.cz

Obrázek daru
Bc. Zuzana  Zouharová
Patron příběhu

Bc. Zuzana Zouharová

třídní učitelka

Komentář patrona

Charlottku jsem poznala ve speciální školce, kam dochází kvůli svému zdravotnímu postižení. Žije v plnohodnotné rodině, její rodiče jí věnují veškerý svůj čas i finance. Bohužel má problém s chůzí a je odkázaná na chodítko a jiné podpůrné pomůcky. Jistou naději na stabilnější chůzi pro ni představuje tzv. Feldenkraisova metoda, která by mohla zlepšit držení jejího těla. Tato metoda je ale poměrně drahá a rodina na ni v tuto chvíli nemá dostatek peněz.

Společně jsme vybrali
celou částku 25,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí Charlottky, která má problémy s chůzí

Čtyřletá Charlottka má dva velké sny. Nejprve by se ráda sama postavila na vlastní nožičky. A až se jí to podaří, chtěla by se rozběhnout a běhat venku s ostatními dětmi. Zatím to bohužel nedokáže, ale jednou se jí to určitě podaří.

Moje holčička se narodila ve 28. týdnu – to je na příchod na svět příliš brzy. Byla jen malým uzlíčkem, který nebyl o moc větší než moje dlaň. Strávila 4 měsíce v inkubátoru a 2 200 hodin na dýchacích přístrojích. Protože je ale šikovná a statečná, zvládla to a vyrostla z ní krásná slečna. Bohužel se ale pere s řadou zdravotních problémů, které ji omezují zejména v pohybu.

S Charlottkou pravidelně cvičíme dle Vojtovy metody a Bobath konceptu, jezdíme také na rehabilitační pobyty, po kterých je vždycky o něco pohyblivější. Tyto pobyty, kde hradíme nejen samotné rehabilitace, ale i ubytování, však polykají většinu našich peněz a úspor. Momentálně nám tak nezbývají peníze na tzv. Feldenkraisovu metodu, která jí může hodně pomoci. Jedná se o přirozený způsob učení, jehož efektivita spočívá ve schopnosti přimět nervový systém k tomu, aby začal fungovat jinak a lépe. Tím se zlepšuje držení těla, flexibilita a koordinace. A to je přesně to, na čem musím naše Charlottka pracovat.

Bohužel si výdaj v podobě Feldenkraisovy metody nemůžeme dovolit, proto moc prosím o pomoc vás. Věřím, že s vaší pomocí se nám podaří udržet Charlottku na nohách.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě