Chodítko a postel pro Emilku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel a chodítko; dar zajišťuje Maxmax.cz a UNIZDRAV CZ, s.r.o.

Obrázek daru
Bc. Eva  Vojtová
Patron příběhu

Bc. Eva Vojtová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Emilčina maminka je samoživitelka a vychovává dvě děti. Emilka trpí atrofií mozečku, glutenovou ataxií a celiakií a má velké problémy s pohybovým aparátem. Protože je pro ni obtížné se kamkoli dostat, nechodí ani do školy a vzdělává se doma. Její bráška se bohužel rovněž potýká s atrofií mozečku, v jehož důsledku se u něj rozvinul autismus. Dvakrát týdně na tři hodiny dochází do speciální školy, zbytek času se s ním učí maminka. Ta proto nemůže plnohodnotně pracovat, péče o děti jí to nedovolí. Měsíčně tak zvládne uhradit náklady na speciální stravu pro děti (z důvodu jejich celiakie) a bydlení, na další potřeby už peníze nezbývají. Otec dětí jí výživné neposílá. Proto by jí velmi pomohl příspěvek na postel pro dceru, která zatím spí na matraci na zemi, a chodítko, díky kterému bude Emilka alespoň částečně mobilní.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,701 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Emilky, která se pere s atrofií mozečku

Třináctiletá Emilka je usměvavá dívka, která má ráda knížky. V knihovně je proto jako doma. Dříve také bývala hodně aktivní – jezdila na kole i na bruslích, plavala, nikde chvilku neposeděla. V posledních dvou letech jí však její tělo postupně přestává poslouchat.

Do svých devíti let byla Emilka zdravá jako řípa, pak se vše ze dne na den změnilo. Po vyšetření lékaři zjistili, že u ní došlo k atrofii mozečku, k čemuž se přidala glutenová ataxie (poškození mozečku, které se projevuje nekoordinovanými pohyby a ztrátou rovnováhy) a celiakie.

Emilka má dnes potíže s koordinací pohybů a nedokáže sama chodit. Z dívenky, která neustále někde pobíhala, se stal uzlíček na vozíku. Aby byla alespoň trošku samostatnější, chtěla by jí maminka pořídit chodítko. Bohužel na něj však nedostane příspěvek od pojišťovny a sama na něj jako samoživitelka nemá dost peněz. Rodina se navíc přestěhovala a Emilka zatím nemá svoji postel – spí na matraci na zemi.

Emilčina maminka není z Česka, a protože dlouho nedosáhla na žádné příspěvky, hradila veškerá vyšetření své Emilky sama. Kvůli tomu se dostala do finanční tísně a potřebuje pomoc. Emilčin otec se na výchově své dcery nepodílí a neposílá ani výživné.

Pojďme Emilce přispět na chodítko a postel. Naši pomoc si zaslouží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě