Chodítko pro Haničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

chodítko; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Křivdová
Patron příběhu

Mgr. Lenka Křivdová

učitelka na ZŠ speciální

Komentář patrona

Jsem třídní učitelka Haničky a vyučuji ji většinu předmětů jejího denního rozvrhu ve škole. Hanka se narodila s DMO kvadruparézou a je mentálně postižená. Pohybuje se převážně na vozíku, díky operacím a následné rehabilitaci se už dokáže nejen postavit, ale s oporou se i pohybovat. Ideální oporu pro ni představuje chodítko, které by jí umožnilo samostatně se pohybovat doma i v okolí bydliště, což by nesmírně ulevilo mamince. Hanička má totiž brášku-dvojče, který je také postižený, a bohužel je na tom hůř než sestra. Maminka je na děti sama, takže je pro ni v tuto chvíli nemožné se s oběma vypravit ven. Pokud by ale měla Hanička své chodítko, mohli by konečně společně vyrazit na procházku.

Společně jsme vybrali
celou částku 25,260 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Haničky, která by se díky chodítku mohla konečně samostatně pohybovat

Hanička (13 let) se narodila už ve 26. týdnu těhotenství. Byla strašně maličká. Tři měsíce strávila v inkubátoru a já u ní každý den seděla a přála si, aby už to nejtěžší bylo za námi. Můj strach byl téměř hmatatelný. Ve stejný den jako Hanička přišel na svět také její bráška Martínek. Věděla jsem, že si děti ponesou následky předčasného porodu, ale vůbec jsem netušila, jak vážné to bude.

Hanička je dnes i přes diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu (s postižením všech končetin) moc šikovná. Má za sebou operaci povolených šlach v tříslech a operaci pravé i levé kyčle. Díky těmto zákrokům a následným rehabilitacím se naštěstí s oporou dokáže sama pohybovat. Za to jsem strašně vděčná.

Aby mohla být co nejsamostatnější, ráda bych jí pořídila chodítko, které by dokázala obsluhovat. Pojišťovna mi na něj přispěje 7 000 korun, já ale musím doplatit zbytek, což je 25 260 korun. Protože se však o své děti starám sama, v žádném případě si takový výdaj nemůžu dovolit. A proto prosím o pomoc vás.

Chodítko by mi neskutečně ulevilo. Bez něj se Hanička pohybuje pouze na invalidním vozíku (doma leze po zemi) a Martínka, který je ležák, musím vozit v kočárku. Společné procházky a pobyt venku jsou tak pro nás tři zatím v říši snů – tlačit zároveň vozík i kočárek nedokážu. Pokud by ale Hanička měla vlastní chodítko, mohla by doma místo plazení chodit a konečně bychom se také mohli vydat i nějaký menší výlet.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě